W Głogowie i powiecie jest zarejestrowanych ledwie sto aut elektrycznych. A ile po naszych ulicach jeździ gruchotów? Wkrótce ruszą konsultacje w sprawie Strefy Czystego Transportu.
Miasto szykuje się do ogłoszenia konsultacji społecznych na temat planowanego utworzenia Strefy Czystego Transportu na części starówki. Strefa ma objąć pasy drogowe ulic Kołłątaja, Piaskowej i Piekarskiej.
[ZT]168232[/ZT]
To będzie się wiązało z ograniczeniem wjazdu dla samochodów wyprodukowanych przed 2005 rokiem. Interpelacje w tej sprawie złożył do prezydenta miasta radny Łukasz Kogut.
Po Głogowie jeżdżą nie tylko mieszkańcy Głogowa, ale również powiatu głogowskiego, którzy przyjeżdżają do pracy, na zakupy, ale również do szkoły
– radny przypomina, że przy ulicach, które ma objąć planowana strefa, są położone dwie szkoły.
Wiadomo, że duża część uczniów kupuje auta starsze, by dojechać do szkoły z okolicznych wiosek
– Łukasz Kogut pyta o statystyki wieku samochodów na głogowskich ulicach, ile jest zarejestrowanych aut wyprodukowanych przed 2005 rokiem. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz podaje pierwsze dane ze starostwa.
W powiecie głogowskim zarejestrowanych jest 19 373 pojazdy sprzed 2005 roku, w tym w Gminie Miejskiej Głogów zarejestrowanych jest 15 029 pojazdów wyprodukowanych przed 2005 rokiem
– informuje. Dodaje, że według stanu na 23 kwietnia w powiecie zarejestrowane były 102 pojazdy elektryczne.
Odpowiada też na interpelację radnego w sprawie terminu i przebiegu konsultacji społecznych na temat wyznaczenia Strefy Czystego Transportu. To szczególnie interesuje mieszkańców tej części Starego Miasta. Rozpoczęcie konsultacji planuje w najbliższych tygodniach.
Dokładna data zostanie podana niezwłocznie po jej ustaleniu
– prezydent przypomina, że zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, projekt uchwały konsultuje z mieszkańcami gminy, zamieszczając go na stronie internetowej urzędu i wyznaczając termin na zgłaszanie uwag.
Konsultacje społeczne będą prowadzone w sposób otwarty i wielokanałowy
– zapowiada informacje na ten temat na stronie gminy, na portalach społecznościowych i w mediach lokalnych.
Wszystkie opinie mieszkańców, także te negatywne, zostaną szczegółowo przeanalizowane i przedstawione w raporcie z konsultacji. Ich treść będzie miała istotny wpływ na dalszy kształt projektu SCT
– zapewnia prezydent Głogowa.
(GH)
1 0
Zielony nieład.