Zamknij

Więźniowie dla głogowskiego hospicjum. To resocjalizacja

. 17:40, 22.07.2025
Skomentuj

Osadzeni z Zakładu Karnego w Głogowie pomagają przy pracach porządkowych w głogowskim hospicjum. Zajmują się całym ogrodem. Koszą trawę, podlewają kwiaty, usuwają chwasty, pomagają w pracach porządkowych w całym hospicjum.

- W czasach, gdy często mówi się o obojętności i egoizmie, przykład osadzonych z Zakładu Karnego w Głogowie pokazuje, że każdy człowiek – niezależnie od przeszłości, może nieść dobro – zaznacza Małgorzata Sobków, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Głogowie.  

Od kilku tygodni osadzeni każdego dnia, bezinteresownie, pomagają w pracach porządkowych w głogowskim hospicjum. Współpraca została zainicjowana dzięki porozumieniu pomiędzy dyrekcją zakładu karnego a kierownictwem hospicjum. Celem współpracy jest nie tylko wsparcie placówki, ale także danie osadzonym szansy na realne okazanie skruchy i zaangażowanie w życie społeczne.

- Osadzeni są sumienni, rzetelni i uprzejmi. Zajmują się całym ogrodem. Koszą trawę, podlewają kwiaty, usuwają chwasty, po prostu dbają o zieleń w całym hospicjum. Takie działania na rzecz lokalnej społeczności to dla dla wielu osadzonych pierwsze od dawna doświadczenie, w którym mogą poczuć się potrzebni – zaznacza Małgorzata Sobków. 

Tego typu prace pozwalają na przełamywanie stereotypów dotyczących osób skazanych – zarówno w oczach społeczeństwa, jak i samych osadzonych. Praca w hospicjum może przyczynić się do kształtowania postaw altruistycznych oraz do poprawy samooceny osadzonych. Uczy pokory, cierpliwości i współpracy.

- Taka praca może też służyć jako forma pokuty – nie poprzez przymus, lecz przez dobrowolne zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi – dodaje rzecznik głogowskiego zakładu karnego. 

Personel hospicjum dzięki pomocy osadzonych może skoncentrować się bardziej na opiece nad pacjentami. Wsparcie osadzonych to nieoceniona pomoc. A ich obecność niesie też ważne przesłanie: że każdy zasługuje na drugą szansę. Przykład współpracy lokalnego hospicjum i zakładu karnego pokazuje, że resocjalizacja może mieć realny wymiar – budować wspólnotę i przywracać wiarę w ludzi.

KD

źródło: Służba Więzienna Głogów    
foto: Razem dla Hospicjum / Hospicjum głogowski

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%