Blisko setka uczniów głogowskich szkół średnich na konferencji Mini Akademia Przedsiębiorczości StartUP. Dowiedzą się m. in. jak się zakłada startup w USA.
Konferencja w głogowskim teatrze (15.10.) jest podsumowaniem projektu realizowanego w Głogowie przez Fundację Beyond Space. Od września uczniowie kilku głogowskich szkół ponadpodstawowych uczestniczyli w cyklu wykładów i warsztatów motywacyjnych na temat przedsiębiorczości. Dziś dowiedzą się więcej o praktycznej stronie biznesu.
Chcielibyśmy, aby uczniowie mogli też posłuchać od innych przedsiębiorców, zarówno tych lokalnych, jak i przedsiębiorców, którzy do nas przyjechali z Miami, o tym, jak wyglądały ich początki jako startup-owców
- mówi organizator Oliwier Chudzik z Fundacji Beyond Space.
::photoreport{"type":"see-button","item":"8244"}
Program przewiduje też pytania i dyskusje. Na zakończenie młodzież odbierze dyplomy i certyfikaty za udział w e wcześniejszych zajęciach.
Poświęcili kilkanaście godzin na współpracę zespołową, budowanie więzi i doświadczenia w prowadzeniu biznesu. Pokazywaliśmy im, z czym to się wiąże, czym tak naprawdę jest, że założenie firmy nie jest wcale takie proste. Jakie mam podatki do opłacenia, czym jest ZUS i po prostu jak wyglądają realia tego biznesu
- dodaje. O realiach opowiadają młodym zaproszeni przedsiębiorcy, wśród nich Kacper, który swój start-up założył w USA.
Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, który też spotkał się z młodzieżą, by opowiedzieć, czy prowadzenie miasta to biznes.
Projekt jest dofinasowany z Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.
111112:24, 15.10.2025
BOZE SEJM CHUDZIK CAMPUS CHUDZIK PIES KICHNIE TEZ CHUDZIK LUDZIE TO JAKIES ZJAWISKO NADPRZYRODZONE A WYSTARCZY NAZWA W OBCYM JEZYKU I JUZ SUKCES
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
gdyby policzyc ile miasto wydaje na te pseudofundacje to jak nic byloby na kolejne hospicjum nasze glogowskie bez zebrania
nikt
14:27, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
o jezusku kolejna fundacja nam sie objawila a ile prezydent temu tworowi placi
nu
14:25, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
rozumiem ze zyjecie z reklam ale do diabla nie przymusowych pogody nie zobaczysz a i malunku swiatowych artystow tez pogoda przeminie ale tworstwo tych najlepszych swiatowych zniknie i ja nawet nie zobacze zdjecia bo mi sie wciska jakies cholerstwo
do portalu
14:13, 2026-06-28
Mnóstwo wody i piękna przyroda dla ochłody
Wiecej trcinowisk wycinajcie pod prywate to bedziecie na bank mieć więcej ptactwa
Szop bober
14:07, 2026-06-28