Warzyw zatrzęsienie, owoców tyle, że gałęzie się łamią, a na targu w Głogowie ceny jak przed rokiem. Świeżość i ogromny wybór.
Na dużym targu w Głogowie na zakupach ludzie z całego miasta. Rolnicy z powiatu i okolic przywożą na sprzedaż swoje plony. W tym roku rekordowe.
Dotknęła nas ta klęska urodzaju. Niestety, nie ma takiego rynku zbytu, żeby to wszystko naprawdę poszło dobrze
- mówi pani Agnieszka, producentka warzyw z Grębocic, obsługując stałą klientkę. Pani Kamila zapewnia, że żywność kupuje głównie na targu.
Jestem tu dwa razy w tygodniu. Warto przyjść, ponieważ jedzenie jest lepsze jakości niż w markecie. Kupuję tutaj nie tylko warzywa i owoce, ale też wędliny, sery, pieczywo, wszystko. Wybieram lokalnych producentów. Mam swoich stałych sprzedawców, do których przychodzę
- chwali młoda głogowianka z dzieckiem w wózku. W jej ocenie ceny są podobne jak przed rokiem.
Cały czas tutaj robię zakupy, więc jestem przyzwyczajona do cen. Nawet nie wiem, jakie są w marketach, więc nie mam porównania
- dodaje. Obok buraczki na surówkę do gulaszu na obiad wybiera starsza głogowianka.
Ta pani ma ładne warzywka. Ceny są przystępne, jak przed rokiem
- ocenia stała klientka.
::photoreport{"type":"see-button","item":"8256"}
Zdaniem producentki warzyw, to ziemniaki i cebula udały się w tym roku aż za bardzo.
Urosły naprawdę w dużych ilościach, a rynek zbytu jest taki jak był w zeszłym roku. Nawet nie wiem, czy nie trochę mniejszy. Ludzie na metry nie zamawiają i trzeba to wszystko sprzedać na rynku. Bo przetwórnie dają śmieszne pieniądze. Za 20 groszy za kilogram nikt ziemniaków nie będzie oddawał. Produkcja jest droższa jak to, co zebraliśmy
- rolniczka tłumaczy, że aby wyprodukować 1 tonę ziemniaków trzeba włożyć 20 - 25 tys. zł., ale nawet jak się udały i jest ich więcej, to i tak nie ma gdzie sprzedać.
Jak oddamy do przetwórni czy na markety, to jesteśmy na minusie
- dodaje, że przed rokiem ziemniaki słabiej obrodziły, a w tym pogoda dopisała - jest nadwyżka i problem. Tylko w detalu ceny bez zmian.
Teraz jest moment, żeby kupować ziemniaki na zimę. I ludzie kupują. U pani Agnieszki biorą worki po 20 zł za 15 kg, czyli za 1,33 zł za kilogram. Przed rokiem kosztowały 25-30 zł.
Producenci cieszą się, że mają duży plon, ale cieszą się ze łzami w oczach, bo nie mają gdzie tego sprzedać
- potwierdza inny rolnik spod Głogowa.
Na targu widać, że zaczął się sezon na kiszenie kapusty, która też się udała. Na stoisku Karola Kowalskiego, rolnika z Przedmościa, ludzie kupują poszatkowaną kapustę w 10 kg workach. Inni zamawiają jeszcze większe ilości.
Co roku zamawiamy u tego pana, jest naprawdę bardzo dobra. Wszystkim polecamy, bo ten pan z Przedmościa ma naprawdę bardzo smaczną odmianę. Czysta, elegancko poszatkowana
- chwalą państwo Krystyna i Jerzy z os. Kopernik. Zamówione 20 kg kapusty odbiorą w poniedziałek, gdy jest hurtowa cena.
Rano kupujemy i od razu kisimy. Tak co roku robimy
- zapewniają.
Na targu oczywiście także wielkie ilości i wybór owoców. Sadownicy też doświadczają klęski urodzaju. Warto w nadchodzącym tygodniu wpaść na głogowski targ i skorzystać z tego urodzaju.
Do redakcji09:26, 20.10.2025
A tymczasem redakcja My Głogów ma coś z głową i już w połowie oaździernika serwują czytelnikom mikołaja na Boże Narodzenie czy wy się z h... Na łeb zmieniliście?
Rudy z warszawy10:41, 20.10.2025
Wszyscy stękają, płaczą i nic z tym nie robią szok,,,, Ok za darmo zap.....ć
Jano12:15, 20.10.2025
Chyba trochę za dużo koszt produkcji tony ziemniaka 25tys. Chyba 100ton. Bo jeśli cena w skupie 0.2 to za tonę wychodzi 200zl
Ark 16:13, 20.10.2025
Nieurodzaj źle,urodzaj jeszcze gorzej, zawsze będą narzekać że im mało,a najbardziej rozśmieszyło mnie to żeby wyprodukowac tonę ziemniaków potrzeba 25 tyś.Za 5 tyś da się, praktycznie nie ma kosztów, ziemniaki na sadzenie z zeszłego roku są, obornik jest jak się ma inwentarz,konie do pługa, nie traci się paliwa, zero oprysków i praca człowieka, tak kiedyś zebrałem 3 tony
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
a po kolejnej ulewie musicie do podziwiania tego dziela kajaki z kpo tam wprowadzic
zzz
13:24, 2026-06-28
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
uwazajcie bo gdzies kiedys musialy zniknac papiery z archiwum sadowego i zniknely w noc sylwestrowa jakie bylo moje zdziwienie kiedy rankiem 1 stycznia moj pies w towarzystwie milicjanta wyszwdl z podziemi i miliccjant jednym slowem powiedzial mi co mam zrobic papier w pysku mial moj pies ale milicjant mu zabral czyje to byly papiery po latach chyba powinnismy wiedziec ale sad i prokuratura przez wiele miesiecy pracowali nocami
ja
13:16, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
a jaki koszt jest tych najlepszych ktos wie
KINIA
11:48, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
HUZ SIE ZACZELO 30 NAJLEPSZYCH A NASI NIE UMIELIBY NAMALOWAC RATUSZA CZY KOLEGIATY, KPINY Z NAS Z MIESZKANCOW BO DLA KASTY WSZYSTKO CO Z ZEWNATRZ TO JEST DOBRE A NASZE ZLE
BOBASEK
11:47, 2026-06-28