Dziś do grona głogowskiej Szkoły Podstawowej nr 8 dołączyła kolejna grupa pierwszaków. Uroczystość była bardzo podniosła.
::photoreport{"type":"see-button","item":"8295"}
Ponad pięćdziesięciu nowych uczniów złożyło dziś ślubowanie w auli Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie. Wydarzenie miało niezwykle uroczysty, ale i radosny charakter. Nie zabrakło tradycyjnego pasowania wielkim piórem, pamiątkowych zdjęć, występów artystycznych przygotowanych przez najmłodszych oraz wzruszeń rodziców i nauczycieli.
Najważniejszym momentem ceremonii było złożenie ślubowania przez pierwszaków. Mali uczniowie z dumą powtarzali słowa przysięgi:
„Ślubuję uroczyście być dobrym i prawym uczniem.
Uczyć się pilnie i służyć pomocą słabszym.
Dbać o honor mojej szkoły i klasy.
Słuchać i szanować nauczycieli oraz rodziców.
Być dobrym i tolerancyjnym człowiekiem.
Kochać i szanować ojczyznę.”
Po złożeniu przysięgi odbyło się symboliczne pasowanie – każdy pierwszoklasista został oficjalnie przyjęty do społeczności szkolnej.
– To dziś wyjątkowy dzień. Wielkie przeżycie i wielka uroczystość. Widzę rozbawionych pierwszoklasistów, ale to bardzo dobrze – niech szkoła będzie radosna i wesoła. Dziś już oficjalnie mogę powiedzieć, że witam wszystkich nowych uczniów w murach naszej szkoły – powiedziała Agnieszka Konsewicz, dyrektor SP nr 8 w Głogowie.
Uroczystość zakończyła się gratulacjami dla najmłodszych uczniów, upominkami i pierwszymi klasowymi zdjęciami.
To ma być głogowska afera koparkowa
Czy ci dwoje byli w pracy? Jak weszlina teren budowy, do maszyny budowlanej. To że z siebie zrobili wariatów to ich sprawa, ale że są "radnymi" to powinni złożyć dymisje i nie ośmieszać mieszkańców Głogowa (swoją partię niech ośmieszają). I ciekawe czy PIP może tam coś wyjaśnić?
pan
14:30, 2026-06-27
Auto uszkodzone przez konar. Jest apel o remont dróg
Ojoojj a co na to Kamilka???
Kotla
14:04, 2026-06-27
Toyotą wjechał do wykopu
Proszę osoby poszkodowane w wypadku o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIKK
14:00, 2026-06-27
Z sercem na Bulwarze Nadodrzańskim.
Tylko wpadać na bulwar.😏 Posrało Was, jedni chcą by przyjść a drudzy apelują by nie wychodzić w taki skwar z domu między godz. 10-17 jak nie ma potrzeby. Już byście mogli sobie darować te apele o przyjście na klepisko.
Mieszkaniec
12:58, 2026-06-27
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz