Wspólne śpiewanie, pyszny poczęstunek, występy artystyczne i prezenty. Seniorzy z gminy Kotla spotkali się, by świętować w dobrze znanym sobie gronie.
::photoreport{"type":"see-button","item":"8302"}
Duża hala w Kotli zamieniła się w roztańczone i radosne miejsce spotkania mieszkańców gminy w wieku 65+. Podczas Gminnego Dnia Seniora nie wiek odgrywał główną rolę, ale chęć wspólnej zabawy i integracji.
– Bardzo miło patrzeć na uśmiechnięte twarze i widzieć Państwa w dobrym zdrowiu. Mam nadzieję, że jeśli komuś dziś zabraknie energii, to po tych tańcach na pewno wróci z nowymi siłami – powitała uczestników Iwona Adamczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kotli, zachęcając do wspólnej zabawy.
Wójt Kamila Suchocka-Szperlik złożyła seniorom serdeczne życzenia.
– Z okazji Dnia Seniora życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, radości i tego, by każdy dzień przynosił coś dobrego. Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie – te spotkania są dla nas zawsze bardzo ważne – podkreśliła wójt gminy Kotla.
W trakcie imprezy nie zabrakło również części edukacyjnej. Miejscowy dzielnicowy, sierżant sztabowy Maciej Grab, przypomniał uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa i ostrzegł przed popularnymi metodami oszustw, w tym „na wnuczka” i „na policjanta.
– Nigdy nie przekazujcie pieniędzy osobom podającym się przez telefon za członków rodziny czy funkcjonariuszy. Policja nigdy nie prosi o gotówkę – mówił dzielnicowy, apelując o czujność i rozwagę.
Z kolei ratownik medyczny Michał Konys zaprezentował pokaz udzielania pierwszej pomocy i przypomniał, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia.
Chwilę później publiczność mogła podziwiać występy artystyczne. Członkowie Klubu Seniora z Kotli zaprezentowali humorystyczne scenki teatralne inspirowane codziennym życiem. Na scenie nie zabrakło śmiechu, dystansu i szczerości. Kulminacyjnym punktem wieczoru był koncert „Happy Jędrowski Show” – roztańczony i rozśpiewany występ pełen dowcipu i muzyki, który poderwał publiczność z miejsc.
Sala w Kotli wypełniła się po brzegi.
Na stołach czekały pyszne ciasta i kawa, a dla uczestników przygotowano drobne upominki.
To był czas rozmów, wspomnień i dobrej zabawy w serdecznej atmosferze. Organizatorzy podziękowali również partnerom wydarzenia m. in. firmie Energa z Grupy ORLEN, oraz szerokiemu gronu osób, które przyczyniły się do przygotowania imprezy.
– Takie spotkania pokazują, że w naszej gminie seniorzy mają ogromną energię i chęć do wspólnego spędzania czasu. A my zawsze chcemy im to umożliwiać – podsumowały zgodnie wójt Kamila Suchocka Szperlik i dyrektor Iwona Adamczak, które bawiąc się wspólnie z seniorami, czuwały jednocześnie nad przebiegiem tej udanej uroczystości.
Bilbord nie podoba się radnemu. Ratusz: Kwestia gustu
Najlepiej jakby wisiał tam Trzaskowski 🤣 dosłownie
Panie radny
03:10, 2026-04-01
Już w środę kolejny odcinek w przebudowie
trudno sie domyśleć ? przeszkadzają prace ?
oś Chrobry
22:23, 2026-03-31
Samorządy uratowały połączenie z Głogowa do Polkowic
Wieczorem nie ma żadnego polaczenia ok godz.18-19.
Abc
19:44, 2026-03-31
Bilbord nie podoba się radnemu. Ratusz: Kwestia gustu
Czemu radny nie był taki aktywny jak miasto nie wywiązało się ze swoich obowiązków podczas lodowiska jakie panowało na chodnikach gdzie się śmiano w całej Polsce . Zaoszczędzone nie swoje pieniądze chce przeznaczyć na bzdury a może się zainteresuje dlaczego na cmentarzu przy ul. Świerkowej w kaplicy brak jest toalety i przyjeżdżają ludzie z całej Polski i nie mogą się nadziwić że w tak dużym mieście trzeba biegać toj toja .Człowieku zejdź na ziemię i zajmij się czymś pożytecznym
mieszkaniec
18:53, 2026-03-31
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz