Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik poinformował o utworzeniu linii komunikacyjnej w Zagłębiu Miedziowym, między trzema sąsiadującymi miastami: Polkowicami, Lubinem i Głogowem.
Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza nie było na konferencji prasowej w tej sprawie, więc nie załapał się na zdjęcia. Byli obecni prezydent Lubina Robert Reszczyński oraz burmistrz Polkowic Wiesław Wabik.
Deklarujemy chęć utworzenia wspólnej linii komunikacyjnej łączącej trzy miedziowe miasta. To efekt naszej współpracy i prowadzonych rozmów
zapowiedział burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, informując, że właśnie zakończyły się rozmowy włodarzy trzech miedziowych miast. Umowa między nimi jest taka, że zostanie utworzona szybka linia Lubin-Polkowice-Głogów, ale to nie koniec.
Docelowo zależy nam na zbudowaniu kompleksowego systemu komunikacji w Zagłębiu Miedziowym (autobusy i kolej) tak, aby można było sprawnie, na jednym bilecie i wg jednej taryfy swobodnie poruszać się między wszystkimi gminami i miastami miedziowych powiatów
- powiedział Wabik. Niestety skrytykował, że dzisiaj mamy rozproszony system i brak wsparcia ze strony samorządu województwa, które taki transport powinno organizować.
Dlatego bierzemy sprawy we własne ręce
- wyjaśnił, że trzy samorządy jak najszybciej zamierzają uruchomić linię T.
W najbliższym czasie trzeba uzgodnić rozkłady jazdy, lokalizację przystanków oraz szczegóły finansowania przedsięwzięcia. Do współpracy prezydenci i burmistrz zaprosili wicemarszałka województwa Michała Rado, odpowiedzialnego za transport, a także starostów Kamila Ciupaka (polkowickiego) i Michała Wnuka (głogowskiego) oraz Pawła Gancarza, marszałka województwa dolnośląskiego. Czekamy na autobus linii T.
Bilbord nie podoba się radnemu. Ratusz: Kwestia gustu
Najlepiej jakby wisiał tam Trzaskowski 🤣 dosłownie
Panie radny
03:10, 2026-04-01
Już w środę kolejny odcinek w przebudowie
trudno sie domyśleć ? przeszkadzają prace ?
oś Chrobry
22:23, 2026-03-31
Samorządy uratowały połączenie z Głogowa do Polkowic
Wieczorem nie ma żadnego polaczenia ok godz.18-19.
Abc
19:44, 2026-03-31
Bilbord nie podoba się radnemu. Ratusz: Kwestia gustu
Czemu radny nie był taki aktywny jak miasto nie wywiązało się ze swoich obowiązków podczas lodowiska jakie panowało na chodnikach gdzie się śmiano w całej Polsce . Zaoszczędzone nie swoje pieniądze chce przeznaczyć na bzdury a może się zainteresuje dlaczego na cmentarzu przy ul. Świerkowej w kaplicy brak jest toalety i przyjeżdżają ludzie z całej Polski i nie mogą się nadziwić że w tak dużym mieście trzeba biegać toj toja .Człowieku zejdź na ziemię i zajmij się czymś pożytecznym
mieszkaniec
18:53, 2026-03-31
2 0
Podobno pan Rafael miał ważne spotkanie z komendantem dlatego wypiął się na kolegów z Polkowic i Lubina :-)
0 0
ale nowina ale w latach 90 tych z naszego miasta do LEGNICY BYLA LINIA K a tu nagle do LUBINIA ano laskawcy ci z GLOGOWA zaplaca a z POLKOWIC juz nie bo oni maja jazde darmowa
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz