Od godzin porannych w oddziale krwiodawstwa Głogowskiego Szpitala Powiatowego trwa wspólna akcja cywilów i wojskowych. Przedsięwzięcie zorganizował Klub HDK Kobiet „Czerwona Krwinka” wraz z głogowskimi żołnierzami.
W punkcie krwiodawstwa od rana panuje duży ruch, a kolejne osoby rejestrują się, by dołączyć do akcji. Jedną z nich jest Ryszard Matusz, który krew oddaje od prawie trzech dekad. Jak przyznaje, pierwszy raz zrobił to jeszcze w latach 90.
– Wówczas był jakiś stres, ale jak się zacznie, to potem już się oddaje. Nie ma się czego bać. Ostatnio liczyłem – mam już oddane około 13 litrów – mówi pan Ryszard. I dodaje krótko: – Trzeba pomagać!
Do oddawania krwi zachęca również Zofia Mosiej, prezes Klubu HDK „Czerwona Krwinka”.
– Do godziny 15.00 na pewno warto przyjść i honorowo oddać krew dla tych, którzy jej potrzebują. A tym, którzy się wahają, mogę powiedzieć jedno: przyjdźcie. Tu można poczuć się kimś wyjątkowym i wspaniałym – podkreśla Zofia Mosiej.
W głogowskim szpitalu spotkać można także doświadczonych krwiodawców, takich jak Tomasz Danielkiewicz, który oddaje krew od 15 lat.
– Ponad 20 litrów na pewno mam na koncie, ale w zasadzie to będzie nawet ze 30. Zwracam się do wszystkich, którzy się wahają – warto w tym uczestniczyć – zachęca Tomasz Danielkiewicz.
Akcja w Głogowie potrwa dziś do godziny 15.00. Organizatorzy przypominają jednak, że decyzję o zostaniu krwiodawcą można podjąć w każdej chwili, a w kolejnych dniach wystarczy skontaktować się z punktem krwiodawstwa. Każda oddana kropla krwi to realne ratowanie ludzkiego życia.


Zatrzęsło w Głogowie, dwa razy
Boże miej opiekę nad tymi wieżowcami bo jak tak te wstrzasy planowane bedą co dziennie to dachy wieżowców beda robić za dodatkowe chodniki
nina
12:31, 2025-12-04
[FOTO] Otwarta lekcja głogowskiego wuefisty
Pana Artura pamiętam jeszcze z TM zawsze był ambitny i wolnościowo myslacy Polak
Przedsiębiorca
12:23, 2025-12-04
Jeszcze więcej pociągów na Dolnym Śląsku! Nowy
A Z GLOGOWA DO ZAR CZY CHOCIANOWA TO JAK
1111
11:44, 2025-12-04
Krew na schodach w jednym z głogowskich banków
PANOWIE PODOPIECZNI DZIELNEJ POLICJI W TYM BANKU SA STALYMI GOSCMI ZE OCHRONA BANKU NIE REAGUJE TO NORMALNE ALE WEJSC TAM DO BANKOMATU PO ZMROKU TO STRACH SA JUZ JAK WYSZKOLENI CZEKAJA NA POBRANIE GOTOWKI I WOLAJA BO MASZ BO POBRALES
JA
10:55, 2025-12-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz