Można przyjść wcześniej, a i tak się nie doczekać. Autobus się nie spóźnia - on już zdążył odjechać Czy Komunikacja Miejska w Głogowie zwraca pasażerom za taksówkę?
To nie jest jednorazowa wpadka. Przykra niespodzianka wyprowadziła już z równowagi niejednego pasażera. Ludzie przychodzą wcześniej, myślą że autobus się spóźnia, a okazuje się, że już pojechał, albo dochodząc do przystanku, widzą jak rusza im sprzed nosa, przed czasem. Są nawet głosy, że to się zdarza coraz częściej - autobusy zajeżdżają na przystanek za szybko i odjeżdżają, nie czekając do godziny podanej w rozkładzie. Najczęściej w niedzielne wieczory.
Fakt, że to ostatni kurs i może nikt nim nie będzie jechać, nie daje kierowcy prawa do odjazdu przed czasem
- krytykuje pasażer, któremu ostatni autobus uciekł w niedzielę. Pozostaje wezwać taksówkę, bo kto by chodził pieszo po nocy na drugi koniec miasta.
Starsza głogowianka opowiada, jak w niedzielę przyszła na przystanek na ul. Sikorskiego co najmniej 2 minuty przed planowym odjazdem ostatniego autobusu na os. Piastów Śl. Też się nie doczekała - albo odjechał jeszcze wcześniej, albo wcale.
Inny pasażer na ostatnim kursie zaliczył ostrą jazdą - kierowcy tak się spieszyło, że na kilka przystanków tylko zajechał i ruszał, nawet nie otwierając drzwi autobusu. Jemu z kolei zdarzyło "nie zdążyć" na autobus rano, bo przyjechał o 5 minut przed czasem i nie zaczekał.
Rozczarowani już się nawołują do składania reklamacji i domagania się od komunikacji miejskiej zwrotu pieniędzy wydanych na taksówkę, zamiast 4 zł na bilet w "przyspieszonym" autobusie.
Jak zaczniemy masowo zgłaszać i dostaną po budżecie, to może ktoś coś z tym w końcu zrobi
- uważa jeden z nich. I rzeczywiście, warto wziąć paragon za nieplanowany kurs taksówką.
W przypadku ewentualnych skarg kierowanych w tym zakresie przez pasażerów, sprawa jest każdorazowo analizowana co do zasadności. W uzasadnionych przypadkach pasażerowi przysługuje zwrot kosztów przejazdu, który należy udokumentować
- informuje Kamil Grzybowski, kierownik Działu Przewozów Pasażerskich w Komunikacji Miejskiej w Głogowie. Potwierdza przypadki, kiedy autobus zbyt szybko odjechał z przystanku.
Jednak są to przypadki sporadyczne, wynikające z pomyłki kierowcy, a wcześniejszy odjazd nastąpił niespełna dwie minuty wcześniej
- zapewnia. Widać pasażerom czas inaczej płynie.
Nazwa jest, można budować nowe rondo w Głogowie
A ja proponuję "Bohaterów ZOMO"
Mylicjant
19:17, 2025-12-10
Nowa era na torach Głogów–Leszno
Przełomem to by było gdyby na terenie starostwa Głogowa można się było swobodnie poruszać w różnych kierunkach z mniejszych gmin w koło Głogowa w stronę rozwiniętych miast jak Leszno Lubin Legnica zielona góra i tak dalej. Biorąc oczywiście pod uwagę że mnóstwo ludzi musi się poruszać na własną rękę a potem są korki w Głogowie i okolicach. A przecież pociągi bardzo by rozładowały to wszystko już nie mówiąc o kosztach. Mieszkają dajmy na to w Jerzmanowej nie dostaniesz się do pracy na 6:00 czy 7:00 rano do Leszna czy zielonej Góry Lubina czy Legnica Jeśli nie masz swojego samochodu.
Kwrvkwrjvjrv
18:21, 2025-12-10
Nowa era na torach Głogów–Leszno
A że z Głogowa nie ma kompletnie Jak wydostać się do jakiejkolwiek pracy bo rynek Głogowski jeśli chodzi o miejsca pracy leży i kwiczy to już nikt nawet nie wspomni. Nadal wszyscy będą jeździć Marko busami bo one jako jedyna mają wczesna poranne połączenia w stronę Leszna
Kfkcj jtjvntc
18:19, 2025-12-10
Strach żyć na ul. Folwarcznej w Głogowie
Nie chcialabyś sama albo żeby ktoś z twoich bliskich doznał takich urazów....
głogowianka
18:18, 2025-12-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz