Społecznik, miłośnik gór, twórca festiwalu Las, Woda & Blues, w sobotę spocznie na cmentarzu w Sławie. Szczegóły ceremonii pogrzebowej.
Informacje na temat ostatniej drogi Jacka Łapińskiego przekazuje Urząd Miejski w Sławie.
Ceniony społecznik, popularyzator bluesa, właściciel Ośrodka Wypoczynkowego Wratislavia w Radzyniu, zmarł w listopadzie po wypadku samochodowym. Miał 57 lat.
[ZT]177387[/ZT]
Był twórcą Ogólnopolskiego Festiwalu Las, Woda & Blues, inicjatorem powstania pierwszej w Polsce Alei Gwiazd Bluesa na Nowym Rynku w Sławie oraz pierwszym Polakiem, który zdobył szczyt Kanamo West w indyjskich Himalajach. W 2019 roku uhonorowano go tytułem Honorowego Obywatela Gminy Sława.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie w sobotę 13 grudnia.
Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 12.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Starym Rynku w Sławie. Po nabożeństwie kondukt żałobny przejdzie na cmentarz ulicami: Wschowską, Powstańców Śląskich oraz Długą.


Osobom planującym przyjazd do Sławy urząd wskazuje parkingi, na których mogą zostawić samochody:
- parking przy ul. Głogowskiej 14a (obwodnica Sławy),
- parking na Nowym Rynku, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego,
- parking na targowisku miejskim, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego,
- parking przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16 na terenie szkoły podstawowej
- parking obok toru rolkowego przy ul. Ogrodowej 1 oraz przy zatoczce autobusowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych.
Źródło: UM w Sławie
Szlachetna Paczka w pełnej gotowości
BRAWO DLA ORGANIZATOROW I TYCH WSZYSTKICH KTORZY WLOZYLI W TO CZAS PIENIADZE I ZAPAL I ZASKOCZENIE BO NARESZCIE NEPTUN ZACZAL BYC TYM CZYM POWINIEN BYC
BASIA
14:26, 2025-12-13
Jubileuszowe spotkanie w głogowskim szpitalu
Która to studentka za moją kase?
kamil
14:02, 2025-12-13
Czas zadumy przed Zakładem Karnym w Głogowie
A Z TEJ RADY WYJDZIE ZE JURECZEK BEDZIE BIALOCZERWONY
OJ
13:07, 2025-12-13
Czas zadumy przed Zakładem Karnym w Głogowie
dobra rada dziecku powiedz ze RYSIU BEDZIE OZNAKOWANY NA BIALO A RAFAEL NA CZERWONO PROSTE JAK DRUT
znowu zagadka
13:06, 2025-12-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz