Za nami Koncert Noworoczny w Kwielicach. To była prawdziwa muzyczna uczta – pełna wzruszeń, energii i świątecznej magii. W pięknych wnętrzach kościoła pw. św. Michała Archanioła spotkali się mieszkańcy kilku pokoleń, by wspólnie rozpocząć nowy rok w rytmie muzyki, która – jak podkreślali prowadzący – „łączy pokolenia, przełamuje bariery i pozwala choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach”.
::photoreport{"type":"see-button","item":"8817"}
Już od pierwszych słów zapowiedzi było jasne, że nie będzie to zwykły koncert. – Tradycja koncertów noworocznych uczy nas, że nowy rok lepiej witać z radością, energią i w dobrym towarzystwie – mówili prowadzący, zapraszając do muzycznego kalejdoskopu przygotowanego przez Orkiestrę Dętą OSP Kwielice pod batutą Marcina Lercha oraz zespół ECHO z Kwielic, kierowany przez Witolda Klocka.
Publiczność powitał „Marsz florencki”, a potem rozpoczęła się podróż przez niezwykle zróżnicowany repertuar. W pierwszym bloku zabrzmiał koncert „Diabolique” Jakoba de Haana – kompozycja łącząca różne style muzyczne, od klasyki po brzmienia pop-rockowe. Nie zabrakło też świątecznych akcentów – „Przybieżeli do Betlejem” oraz ponadczasowego „Feliz Navidad” José Feliciano, w którym zachwyciła młoda wokalistka Kaja Satkowska.
Było także energicznie – publiczność porwała „Polka Party”, a prawdziwy popis dał Krzysztof Gil, prezentując swoje solowe partie. Pierwszą część zwieńczyło radosne „Merry Christmas Everyone”.
Drugi blok miał wyraźnie refleksyjny charakter. Wybrzmiały kolędy i pastorałki: „Leć kolędo w świat”, „Szła kolęda”, „Gdzie jest nasze Betlejem”, „Witamy Ciebie gwiazdko na niebie” oraz pełne głębi „Gdy się rodziłeś Panie”.
Na finał artyści przygotowali muzyczną niespodziankę. Trzeci blok przyniósł rockowe brzmienia i humorystyczny motyw z programu „Benny Hill”. Zachwyciło saksofonowe solo Adama Szewcy, wzruszyło ponadczasowe „My Way” w wykonaniu Magdaleny Ratajewskiej, a całość dopełniły klezmerskie klimaty.
Koncert był nie tylko ucztą muzyczną, ale też okazją do podziękowań. Wójt gminy Grębocice podkreślał, jak wielką rolę orkiestra odgrywa w życiu lokalnej społeczności.
– Mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie kolejnych pokoleń muzyków w Kwielicach, by grać dla nas tak wspaniale – mówił Roman Jabłoński, przekazując na ręce dyrygenta 20 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji 50-lecia działalności Orkiestry OSP Kwielice.
Dyrektor CKiS w Grębocicach Renata Chrzan podsumowała wieczór krótko, ale trafnie: – Było nowocześnie, trochę swingowo, poetycko i dynamicznie. Gratuluję wspaniałym muzykom i solistom. A na koniec – wspólnie pośpiewamy.
Ciepłe słowa skierował także proboszcz parafii, ks. Radosław Horbatowski – Dziękuję za ten czas pięknych wspomnień i melodii. Szczególne podziękowania dla Kai – małej wzrostem, a wielkiej duchem i głosem – podkreślił.
Nie krył wzruszenia również dyrygent Marcin Lerch. – Dziękuję za ten wspólny wieczór i za nagrodę, która bardzo się nam przyda. Zapraszam do wspólnego śpiewania i na kolejne koncerty – mówił do zgromadzonych.
Koncert Noworoczny w Kwielicach był kolejnym dowodem , że kultura jest ważną częścią lokalnej tożsamości. Piękne nuty wybrzmiały w pięknych wnętrzach, a publiczność opuszczała świątynię z uśmiechami i poczuciem, że nowy rok naprawdę może zacząć się w dobrym tonie.
Jest areszt dla podejrzanego o podpalenie busa
Eryczek hajs oddawaj
Jkj
08:11, 2026-05-12
Maj w teatrze w Głogowie
teatr MOK jubilat czy NEPTUNEK to zabaweczki prezydenta cholernie kosztowne ale czy tak byc powinno co wiaze prezydenta z dziadkami na etacie w MOKU i zabawiajacymi sie w teatr za na sze pieniadze ,Podobnie z neptunkiem takie koszty i czemu to sluzy kilku rodzinom . ala to jest ale niech toto na siebie zarobi tak jak bylo kiedys
un
08:05, 2026-05-12
[WIDEO] Awantura o szpital w Głogowie
A komitet bezpieczny głogów z emigrantami nie wyszło to teraz emeryci biorą się za szpital, jest maj idźcie na majówkę albo na działkę bo dostaniecie nadciśnienia i będzie problem, po co to tym staruszkom
Pacjent
07:58, 2026-05-12
[WIDEO] Awantura o szpital w Głogowie
Mnie nie powinno interesowac ani dlugi szpitala ani to kto tym dziadostwem zarzadza place skladke i mam prawo do leczenia a skoro nasz starosta nie radzi sobie to powinien polozyc zabawki a szanowny prezydent chcac sobie zalatwic kolejny stoleczek nie powinien zabawiac sie w klakiera naszymi pieniedzmi
ZULA
07:46, 2026-05-12
0 0
Poprawić imię i nazwisko Proboszcza.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz