Zamknij

Targowali się o pracę. W Głogowskim Ekonomiku myślą o karierze [FOTO]

Krzysztof Dubrowski Krzysztof Dubrowski 12:05, 23.02.2026 Aktualizacja: 11:52, 23.02.2026
Skomentuj Targowali się o pracę. W Głogowskim Ekonomiku myślą o karierze [FOTO]

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie mogli sprawdzić, jak w praktyce wygląda planowanie zawodowej przyszłości. W szkole odbyły się Targi Pracy pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”, których celem było przybliżenie młodym ludziom realiów rynku pracy oraz możliwości dalszego kształcenia.

Wydarzenie zorganizowały Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Głogowie. Do udziału zaproszono instytucje wspierające osoby wchodzące na rynek pracy.

Podczas targów nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Zakładu Karnego w Głogowie,

Placówki Straży Granicznej w Legnicy oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji w Głogowie przedstawili zasady naboru i wymagania stawiane kandydatom, zachęcając uczniów do rozważenia kariery w formacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.

Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały również uczelnie wyższe i szkoły policealne z Głogowa, Legnicy, czy Polkowic.

Istotnym elementem spotkania była obecność pracodawców reprezentujących lokalny rynek pracy. Uczniowie rozmawiali z przedstawicielami firm Etowers Famaba, KGHM Zanam, Brose Sitech, CCC, Automatyka–Miedź , czy Lubinpex 

Po oficjalnym otwarciu targów uczniowie korzystali z indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi. Mogli dowiedzieć się, jak przygotować dokumenty aplikacyjne, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna oraz z jakich kursów i szkoleń warto skorzystać przed rozpoczęciem kariery zawodowej.

O oprawę wydarzenia zadbały także Warsztaty Szkolne ZSE. Słodki poczęstunek dla gości przygotowały uczennice Koła Gastronomicznego pod kierunkiem Justyny Chmielewskiej. Organizatorzy zapowiadają, że Targi Pracy w Głogowskim Ekonomiku na stałe wpiszą się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Kolejna edycja planowana jest już w przyszłym roku.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

fot: ZSE Głógów

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kuratorium zakończyło kontrolę w głogowskiej SP 3

cos ci sie przez ta piatke popieprzylo w glowie jakos czuje sie wyrozniona ze w wieku 80 lat mam jeszcze patologiczne dziecie ktore ty bys odeslal do piatki ale nic z tego chyba ze uczony z GLOGOWA ZASTOSUJE KLONOWANIE A JA NO DO TEGO MIASTA CUDOW TRAFILAM KIEDY TO MIASTO BYLO CALE W GRUZACH I TO Z MOJEGO UKOCHANEGO KRAKOWA A MIESZKALAM TAM NA ULICY BOCHATEROW STALINGRADU I MIALAM BLISKO DO UCZELNI TEJ BYLE JAKIEJ ALE NIE O TO TU CHODZI COŻ UCZONY GLOGOWIANIN ODKRYL TO CO BYLO KIEDYS TAJEMNICA BO KIEDYS NASI MILICJANCI BYLI Z WOLI TAKICH JAK TY DWUZAWODOWCAMI ZAWOD WYUCZONY MURARZ WYKONYWANY MILICJANT. NO I MASZ CHLOPIE PROBLEM BO SKORO JA JESTEM MATKA PATOLA JAK PISZESZ TO CHOLERA TRAFIE DO KSIEGI GINESA ALE I TY PRZY MNIE TEZ JAKO ODKRYWCA, A W TAJEMNICY NUSZE CI NAPISAC ZE KIEDY JA MIALAM UKONCZONE STUDIA TO W NASZYM MIESCIE BYLO NAS CZWORO I WOWCZAS BYL TAKI SYSTEM MAGISTER GDZIE NAS SCIGANO JAK DZISIAJ PISIORKOW. CO CI JESZCZE WYJASNIC PANIE UCZONY ANO DZIECI NIE MAM JEDNO ZMARLO I PO PROBLEMIE NIE NAZWIESZ TEGO PATOLOGIA A WNUKI SA ALE ANGIELSKO JEZYCZNE I ICH DO PIATKI NIE ZESLESZ JAK ONGIS NA SYBIR. DZIEKI BOGU NIE DALA BOZIA WLADZY BO POL GLOGOWA BYLOBY W PIATCE

BABA

13:19, 2026-02-23

Kuratorium zakończyło kontrolę w głogowskiej SP 3

Trzeba im starego komucha Ku...za który uczył historii i wosu w sp 7 i sp 12 zawsze miał węża w ręku

Zubek

13:08, 2026-02-23

Kuratorium zakończyło kontrolę w głogowskiej SP 3

Jesteś ułomna i nie umiesz czytać ze zrozumieniem . Nigdzie nie użyłem słowa bachor. Nie obrażaj mnie ograniczona umysłowo kobieto a zajmij się swoim patologicznym dzieckiem przez którego nauczyciel ma problemy. Może bys się wzięła za wychowanie . Bękartem to jest twój z takiej patologii. Na socjalu

Do baby

12:45, 2026-02-23

Kuratorium zakończyło kontrolę w głogowskiej SP 3

Kiedyś myślałam, że nasi Rodzice byli bardzo surowi, ale patrząc na dzisiejsze dzieci, myślę, że nasi Rodzice uratowali nam życie.

Barbara

12:32, 2026-02-23

0%