Sala wiejska w Serbach na jeden dzień zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną. Widownię wypełniła najmłodsza publiczność, która nie tylko oglądała spektakl, ale również aktywnie w nim uczestniczyła. Dzieci reagowały śmiechem, spontanicznymi komentarzami i chętnie odpowiadały na pytania aktora.
::photoreport{"type":"see-button","item":"9041"}
Do Serbów zawitała kolejna odsłona akcji „Powiatowy Cykl Teatralny”, której celem jest przybliżanie teatru mieszkańcom mniejszych miejscowości. Na młodych widzów już przy wejściu czekał starosta, który - jak sam przyznał - do sceny ma szczególny sentyment.
- Najbardziej lubię właśnie takie sytuacje jak dzisiaj, bo teatr jest mi bardzo bliski. Z Teatrem Barnaby i Marcinem Marcem przyjaźnię się od wielu lat, więc zawsze łezka w oku się kręci, że to on stoi na scenie, a nie ja. Ale nic straconego - myślę, że jeszcze kiedyś na scenę wrócę - mówił starosta.
Jak podkreślał, jego wcześniejsze doświadczenia aktorskie sprawiają, że wydarzenia teatralne mają dla niego wyjątkowy charakter, a możliwość uczestniczenia w nich - szczególnie razem z dziećmi - daje dużą satysfakcję.
Głównym punktem wydarzenia był spektakl „O najwspanialszym Piecuchu” w wykonaniu Teatru Barnaby. Kontakt między aktorem a publicznością został nawiązany niemal natychmiast. Dzieci żywiołowo reagowały na rozwój akcji, podpowiadały bohaterowi rozwiązania i współtworzyły atmosferę przedstawienia.
Piątkowe spotkanie było kolejnym przystankiem Powiatowego Cyklu Teatralnego, realizowanego przez Powiat Głogowski we współpracy z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Głogów. Wcześniej podobne wydarzenie odbyło się w gminie Pęcław, a na teatralne spotkania czekają już kolejne miejscowości powiatu.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Elżbieta Witek ostro o rządzie. "To oszustwo"
Witek położyla mężą na IOM w Legnicy na 2 lata zamiast w hospicjum bo za darmo kto jest oszustem i klamcą
Jeti
06:44, 2026-04-20
Elżbieta Witek ostro o rządzie. "To oszustwo"
Mówiła czego nie zrobili przez osiem lat ,jeszcze mają odwagę się wypowiadać a pan z pis nagle się objawia jakoś się jeszcze nie wykazał ani przed tem ani teraz
Ooo
22:55, 2026-04-19
Podziały, kłótnie i zwolnienia
Czytam artykuł i aż się wierzyć nie chce. Wiele lat pracowałam w przedszkolu co prawda w innym mieście, ale do głowy by mi nie przyszło iść do sądu z takimi rzeczami. Może warto by było zapytać reszty pracowników jak jest naprawdę bo czytając artykuł to można wywnioskować że to kilka osób jest niezadowolonych. Jestem w szoku, że Panie które uczą teraz moje wnuki mogą żyć w takiej niezgodzie. Mam nadzieję że to się zmieni i będzie tylko lepiej.
zszokowana
21:51, 2026-04-19
Elżbieta Witek ostro o rządzie. "To oszustwo"
Faktycznie gdy się napisze post krytyczny do pani witek znika post...😘czyli socjaliści cenzurują
Ta
21:48, 2026-04-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz