Dzieje się

Zamknij

Tacy sami, a jednak różni. Dziś w Głogowie Dzień Godności [FOTO]

Krzysztof Dubrowski Krzysztof Dubrowski 13:20, 05.05.2026 Aktualizacja: 13:22, 05.05.2026
Skomentuj Tacy sami, a jednak różni. Dziś w Głogowie Dzień Godności [FOTO]

Dużo zabawy, ale również refleksji nad codziennością osób z niepełnosprawnością intelektualną. W Głogowie po raz kolejny zorganizowano Dzień Godności.

::photoreport{"type":"see-button","item":"9602"}

W głogowskiej siedzibie stowarzyszenia PSONI oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” od rana panuje radosna, rodzinna atmosfera. To czas pełen integracji, występów artystycznych, ale także moment zatrzymania się i zastanowienia nad miejscem osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie.

– Dziś jak co roku się bawimy, integrujemy, ale pamiętamy również o naszych troskach. Martwimy się o to, aby naszym podopiecznym zapewnić pracę, ale przede wszystkim od lat myślimy o wybudowaniu domu dla nich, by znaleźli tam swoje bezpieczne cztery kąty. To jest kosztowne, dlatego bez pomocy samorządu nie jesteśmy w stanie tego projektu zrealizować. Wiem, że jest w mieście zrozumienie dla tej sprawy, ale o realizację tego zadania musimy jeszcze powalczyć – zaznaczyła Jadwiga Paliga, przewodnicząca zarządu PSONI w Głogowie.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również gości i przedstawicieli władz samorządowych, którzy włączyli się we wspólne świętowanie.

– Czego można wam życzyć, skoro wy wszystko macie? Bardzo dużo szczęścia, wspaniałych ludzi wokół was. Cieszcie się każdą chwilą, bo życie mamy jedno i trzeba się nim naprawdę cieszyć, a problemy zostawiać z boku. Bądźcie dla siebie otwarci, mili, empatyczni – powiedział Michał Wnuk, starosta głogowski.

Do życzeń dołączył także prezydent Głogowa, zwracając uwagę na wyjątkową atmosferę wydarzenia i zaangażowanie organizatorów.

– Jak zawsze macie pogodę zamówioną. Trafiliście w dobre okienko, więc cieszcie się i bawcie wspólnie. Macie tu wspaniałe miejsce, które rozwija się również dzięki budżetowi obywatelskiemu. To pokazuje, jak ważne są takie inicjatywy w środku osiedla. Ogromne brawa dla opiekunów i dla was za przygotowanie tego dnia – podkreślił Rafael Rokaszewicz.

Podopieczni, opiekunowie, wychowawcy i goście wspólnie spędzają dziś czas przy stołach i scenie. Na estradzie prezentują się uczestnicy „Arki”, a także zaproszeni artyści. Duże emocje wzbudził występ grupy tanecznej ze Szkoły Podstawowej nr 8 pod opieką Katarzyny Pitoń, która skutecznie rozgrzała publiczność i zachęciła do wspólnej zabawy.

To kolejny dzień, który nie tylko integruje, ale także przybliża problemy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pokazuje również, że każdy ma prawo do radości, szacunku i realizowania swojego życia w pełni.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%