Zastępca prezydenta Głogowa Edyta Owczarek-Pręda (Koalicja Obywatelska) weszła do rady nadzorczej spółki Aquapark z Polkowic. Jak nam przekazała, nowe dodatkowe zajęcie nie będzie kolidowało z jej obecnymi obowiązkami, a także z tym, że właśnie przebywa na urlopie macierzyńskim. Komentarze są takie, że dostała partyjne zadanie: w Polkowicach ma wzmacniać tamtejszą KO.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
Edyta Owczarek-Pręda jest zastępcą prezydenta Głogowa, w ratuszu odpowiada za ochronę zdrowia, ochronę środowiska i pomoc społeczną. Jednak od jakiegoś czasu nie ma jej w pracy, przebywa na urlopie macierzyńskim. W kwietniu została powołana do rady nadzorczej spółki Aquapark w Polkowicach. Została jej członkiem, co zapewne wiąże się z nowymi obowiązkami.
To nie jest jedyna rada nadzorcza, w której zasiada. Jest także członkinią rady nadzorczej Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Głogowie.
Dziękuję Burmistrzowi Polkowic za okazane zaufanie
- przekazała nam Edyta Owczarek – Pręda jako komentarz do tej sytuacji. Jak dodała, Polkowice nie są jej obce – bo to właśnie tam rozpoczynałam swoją drogę zawodową i miała już wcześniej okazję współpracować z burmistrzem Polkowic Wiesławem Wabikiem.
Cieszę się, że po latach będziemy mieli okazję ponownie współpracować
– dodała, przypominając, że kiedyś pracowała w Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.
W sprawie tego, że obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim, także się wypowiedziała.
Obowiązujące przepisy nie zabraniają osobom przebywającym na takim urlopie zasiadania w radach nadzorczych. Funkcja ta nie koliduje również z moimi obowiązkami zawodowymi jako zastępcy prezydenta Głogowa
- powiedziała.
W sieci pojawiło się wiele komentarzy odnośnie jej obecności w tej spółce. Najczęstszy to taki, że jako bliska współpracowniczka posła Łukasza Horbatowskiego (KO), została niejako delegowana przez KO do Polkowic, aby wzmacniać tamtejsze podupadające struktury.
Moja rola w radzie nadzorczej będzie polegała przede wszystkim na nadzorze nad prawidłowym funkcjonowaniem spółki i wspieraniu jej rozwoju poprzez wykorzystanie mojego doświadczenia samorządowego. To dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność i nowe wyzwanie zawodowe
- podsumowała zastępca prezydenta Głogowa. Natomiast jeśli chodzi o pojawiąjące się komentarze i polityczne interpretacje – to powiedziała, że podchodzi do nich z dużym dystansem.
Przyznam nawet, że część z nich wywołuje u mnie uśmiech na twarzy. Moje zaangażowanie w pracę rady nadzorczej ma charakter wyłącznie merytoryczny i wynika z doświadczenia zawodowego oraz samorządowego. Skupiam się przede wszystkim na rzetelnym wykonywaniu powierzonych mi obowiązków
- zapewniła. Trzeba wyjaśnić, że o Edycie Owczarek – Prędzie napisano, że jest „wschodzącą gwiazdą dolnośląskiej KO”.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Kopalnię w lubuskim chcą wybudować Kanadyjczycy
Czym Wy sie w ogole podniecacie? Glebokosc tamtych zloz to prawie 2 km, Lumina metals nie zajmiwala sie nigdy budowa kopalni, a temperatura gorotworu to 65-70 stopni
Z
12:41, 2026-05-07
Plac zabaw przy ul. Polskiej do remontu
A po co remontować plac zabaw dla dzieci. Lepiej już zainwestować te pieniądze w tężnie, spotkania jazzowe, koncerty zespołów lat 70 i 80, klub seniora po starym kinie. Po co w Głogowie remontować place zabaw a już o zgrozo budować jakieś aquaparki, parki linowe z prawdziwego zdarzenia, budować/remontować baseny w szkołach i inwestować w wydarzenia kulturalne stricte młodzieżowe. Panie Rafaelu proszę inwestować w starych ludzi a nie młodzież i dzieci. Niech Pan nie naśladuje Lubina, Legnicy i Polkowic.
Niestety jeszcze mie
12:19, 2026-05-07
Kopalnię w lubuskim chcą wybudować Kanadyjczycy
do Kret W tej firmie jest były prezes Kombinatu, myślę że wie.
tokmek
12:06, 2026-05-07
Blaszany płot wkrótce zniknie. Ale tylko za zielenią
Do antylewak A za poprzedniego prezydenta-prawaka, był płot czy nie?
tokmek
12:00, 2026-05-07
7 1
Teraz k... My doimy ten kraj i ciemnolud
9 3
Bardzo fałszywa osoba - na zdjęciach uśmiechnięta , w internecie miłościwa a prawda jest taka , że to karierowiczka , która wykorzystuje swoje stanowiska ponad miarę. Osoba bezczelna , która nie posiada skrupułów. Potrafi drugiemu człowiekowi „wbić nóż w plecy” uśmiechając się przy tym słodko.
8 2
Prawo pod siebie teraz można wszystko..... Boże jak najszybciej zmiana kraj w ruinie
6 0
Przeciez ona nic nie umie. Naprawdę
1 0
Kasę doić umie
5 0
Niedługo wybory - mam nadzieję że rozliczmy panią Edytkę odpowiednią liczbą głosów. Tam całe KO zasiada już sobie na ciepłych stołeczkach - znajomi z partii w urzędach starostwie teatrze i wielu innych instytucjach.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz