Jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów Książulo przyjechał do Głogowa, żeby popróbować tutejszej pizzy. Znany recenzent jedzenia opublikował nagranie, na którym raczy się rzekomo najdroższą pizzą w Polsce, która kosztowała 1 500 zł. Jak ktoś jeszcze nie wiedział, że taką można zamówić w Głogowie, to już wie.
Na filmie na swoich stronach społecznościowych youtuber prezentuje wielką pizzę i mówi, że to jest najdroższa pizza w Polsce.
Możecie ją zjeść tylko w Głogowie i kosztuje 1500 zł. Pizza z wagyu
- mówi Książulo. A wagyu to jest luksusowa japońska wołowina pochodząca ze specyficznych ras bydła, uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Mięso ma wyjątkowy smak i maślaną konsystencję.
Książulo informuje wszystkich, że można ją zamówić w pizzerii Affamato w Głogowie, ale z dwudniowym wyprzedzeniem. Trzeba od razu wpłacić połowę zaliczki, już przy zamówieniu. On płacił blikiem 750 zł, a potem dopłacał.
Ale powiedzieli, że masz wpłacić na fundację, a nie im dawać. To miło z ich strony
- mówi. Chodzi o fundację Cancer Fighters, która wspiera pacjentów onkologicznych i ich rodziny. Księżulo wpłacił na nią połowę kwoty należnej za pizzę.
Podobało mu się, że głogowska pizza z wagyu jest duża, z dużą ilością mięsa, do tego kawior i sałata rzymska.
Jak dwa dobre obiady
– zachwala na filmie.
Delikutaśne, tłuściutkie, maślane wagyu. Mięsko pycha, k..., dobre, bardzo dobre
- delektuje się. Jak relacjonuje, wagyu jadł już kilka razy, ale na pizzy i to z kawiorem, z sałatą rzymską, po raz pierwszy miał okazję. Dziwne, ale...
Dobre – podsumowuje. - Jeśli kochacie wagyu, macie 1500 zł, chcecie spróbować połączenia, to myślę, że spoko
- mówi. Część pizzy zjadł sam ze smakiem, a część rozdał przechodniom na Starym Mieście.
Pizzeria Affamato od 1 kwietnia oferuje właśnie taką pizzę z wagyu. Nie ma jej normalnie w menu. Na stronie na Facebooku opublikowali informację, że można zamówić taki rarytas. Po raz pierwszy zamówił ją właśnie Książulo.
Mięso zamawiamy w ostatniej chwili, zależy nam na jakości potrawy. W tej chwili prowadzimy rozmowy z kolejnym klientem, który chce ją zamówić dla kogoś w prezencie
- mówi kelnerka Wiktoria.
Książulo to Szymon Nyczke, jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych zajmujących się recenzowaniem jedzenia. Jeździ po Polsce, słynie z bezkompromisowych tekstów dotyczących kebabów, zapiekanek i – jak się okazuje – pizz. Okazuje się także, że jego opinie wpływają na popularność lokali, bo uznawany jest za szczerą osobę, która nikogo ani niczego nie reklamuje, tylko mówi prawdę. Jego kanał obserwuje ponad 2 miliony widzów.
Dotąd wagyu można było popróbować najbliżej w Sławie, gdzie jest restauracja specjalizująca się w podawaniu steków, burgerów i innych dań z tym mięsem. Teraz w Głogowie mamy pizzę.
J2306:32, 08.05.2026
Ależ ten świat jest pospółkowany
Jsjxbxbs07:42, 08.05.2026
Nikt tu tego pajaca nie zaprasza. Czy jako społeczeństwo naprawdę osiagnelismy juz takie dni ze bez jakiegoś frajera i jego recenzji nie damy rady zjeść na mieście? No ja pier....
J2308:56, 08.05.2026
Nikt nie zaprasza, ale też i nikt nie wygania. Niech se żre co chce i gdzie chce, a jełopy niech na to patrzą i się podniecają.
muayt08:25, 08.05.2026
afamato ma słabą pizzę!!!!!!!!
Un08:46, 08.05.2026
I tak nawet jak to dobre to nie kupi tego nikt. Powinien sprawdzać normalne miejsca na każdą kieszeń typu urfa itp
Mniam, mniam.09:08, 08.05.2026
Zegarki w cenie mieszkania też niewiele się różnią, chodzi o szpan. Gdyby wszystkich było stać na takie danie, jaki sens miałaby wizyta Księżula.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Po tragedii na Jeziorze Sławskim ruszyło śledztwo
Szkoda że chłopaki postanowili to zgłosić po kilku godzinach a w między czasie uciekli do domu oddalonego o kilkanaście kilometrów i dopiero po przemyśleniu postanowili wrócić ale wtedy już było za pozno na pomoc. Jak można być takim człowiekiem !?
Ja
00:07, 2026-06-25
Wiceprezes KGHM na Re_Mind mówiła o różnorodności
nie warto tego komentować
ja
22:15, 2026-06-24
[FOTO] Byli o krok od awansu do Ekstraklasy!
Szanowna redakcjo a może coś ma temat obwodnicy??? Na jakim etapie jesteśmy???
Dgl
19:41, 2026-06-24
Po tragedii na Jeziorze Sławskim ruszyło śledztwo
Powiadomienie służb to już jest udzielenie pomocy
Ja
19:19, 2026-06-24