Tak, to był on. Starszy pan z laseczką, który w piątkowy wieczór (5.06.) spacerował po głogowskiej starówce w stronę teatru, okazał się jednym z najbardziej znanych autorów horrorów i thrillerów na świecie – Graham Masterton. Towarzyszyła mu przeurocza Polka Karolina Mogielska – jego tłumaczka, a także współautorka ostatnich książek.

W Głogowie na Dolnym Śląsku w ten weekend trwa Festiwal Kryminałów Oblicza Zbrodni, które tradycyjnie już organizuje mieszkający obecnie właśnie w Głogowie pisarz - autor poczytnych kryminałów i thrillerów Piotr Kościelny. Na spotkanie z czytelnikami zaprosił 12 pisarzy kryminałów, thrillerów i horrorów. Głównie same polskie sławy ostatnich lat. Ale wśród nich jest światowej klasy gwiazda – właśnie Graham Masterton, który w piątkowy wieczór miał spotkanie autorskie w głogowskim teatrze.
Pisarz jest ze Szkocji, lecz obecnie mieszka pod Londynem. Mimo tego, że ma już osiemdziesiątkę, wciąż jest aktywny literacko. No i dużo podróżuje. W Głogowie jest już po raz drugi, właśnie na zaproszenie Piotra Kościelnego, który odkąd zamieszkał w Głogowie organizuje tu festiwale kryminałów.
Mam nadzieję, że Graham będzie stała postacią, gdyż planuję cykliczne festiwale
- zdradził nam Piotr Kościelny.
Masterton teraz wydał książkę, która jeszcze nie ma polskiego tytułu, ale prawdopodobnie będzie to „Podludzie”, akcja się będzie toczyła w łodzi podwodnej. U nas teraz Albatros będzie wydawał jego „Cierpiąc w ciszy”
- zdradziła Karolina Mogielska, która jest tłumaczką i przyjaciółką Mastertona, a także wspólnie z nim pisze książki. Ona jest debiutującą polską pisarką, a z zawodu psychologiem klinicznym.
::photoreport{"type":"see-button","item":"9953"}
W Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie Graham Masterton spotkał się z czytelnikami. Opowiadał o swojej twórczości. Tłumaczył, że być pisarzem wcale nie jest proste. Bo on akurat gdy pisze o jakichś potworach, to najpierw musi dużo o nich czytać i dowiadywać się. To ciężka i żmudna praca. Musi prowadzić szczegółowe badania, jeśli chce na kartach swojej książki w ciekawy i wiarygodny sposób wykreować jakiegoś demona.
Zawsze starałem się pokazywać takie demony, które są rzadko spotykane. Wielu pisarzy pisze o wilkołakach, wampirach i zombiakach, a ja starałem się nie robić takich rzeczy. Ostatnio napisałem o indiańskim demonie, o którym nikt wcześniej nie pisał
opowiadał o jednej ze swoich najnowszych książek.
Festiwal Oblicza Zbrodni trwa w Głogowie od 5 do 7 czerwca. Cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku spotkania z autorami odbywają się w kawiarni Kościelnego "Zbrodnia i kawa" przy Rynku w Głogowie, a także w teatrze.
Festiwal kryminałów jest pomysłem Piotra Kościelnego, który mieszka teraz w Głogowie i prowadzi tu kawiarenkę. Na podstawie jego książki pt. Zwierz właśnie powstaje serial.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Adwokatka przed sądem za znieważenie policjantów
A maja oni kogos z naszego miasta ,chyba że pan Rózanski ale on to senat
DO DZIDZI
13:12, 2026-06-06
Adwokatka przed sądem za znieważenie policjantów
TACY MADRZY TACY WAZNI A NIKT NIE WPADL NA POMYSL BY ZAPROSIC TVN, PO PIERWSZE NIE TRZEBA PLACIC PO DRUGIE DADZA KAWE I CIASTKO ZA DARMO A MOZE JESZCZE POSPIEWAJA BEZ KASY Z MOKU
DZIDZI
12:58, 2026-06-06
[FOTO] Graham Masterton znów odwiedził Głogów
PAN NIESIOLOWSKI DOSTAL PONAD POL MELONA ZA TABLICZKE Z LENINEM I SIEDZI SOBIE W LODZI GANIA NA BASENIK DLA NUDYSTOW I DO GLOGOWA SIE NIE WYBIERASZ
DO 119
12:39, 2026-06-06
[FOTO] Graham Masterton znów odwiedził Głogów
no i co z tym sumem zjedli go czy pochowali jako NN
nina
12:33, 2026-06-06
2 3
No spojrzeć na autora z laseczką i już strach się bać ...istny horror przed zachodem słońca...gorzej zobaczyć w ciemnym zauku i zawał gwarantowany.....nie trzeba kina czy strasznej książki.
1 1
jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma .Sam widzisz czym to ludzie żyja i jacy sa przy tym wazni .
1 0
dobrze ,że my nie mamy ZOO bo jak nic siano byloby z MERCOSUR a drzewa w ZOO to pewno z Argentyny
1 0
a żaby do warszawskiego ZOO to skad z FRANCJI
1 0
oby te zwierzaki Warszawskie nie zaczeły mówić po niemiecku.
0 2
I BYLO SIE CZEPIACUKRAINCA ZE BUCHNAL SUMA A MOZE W ICH ZOO MOGA JESC TYLKO POLSKIE RYBY
0 2
NIE PROWOKOWAC BO JUŻ NASZ PAN NIESIOLOWSKI WKRACZA DO DRY I MOZE DO NAS WROCIC I BUDOWAC OBWODNICE
1 0
dobrze słyszałam nasz palac prezydencki ale ten w Warszawie bedzie miał nowych ochroniarzy takich naszych a co z SOPEM na bezpłatny
0 0
no i co z tym sumem zjedli go czy pochowali jako NN
0 0
PAN NIESIOLOWSKI DOSTAL PONAD POL MELONA ZA TABLICZKE Z LENINEM I SIEDZI SOBIE W LODZI GANIA NA BASENIK DLA NUDYSTOW I DO GLOGOWA SIE NIE WYBIERASZ
0 0
moje meże nie mialo tyle szczescia co pan NIESIOLOWSKI BO DO SOLIDARNOSCI NALEZAL SIEDZIAL CO PRAWDA ZA POBICIE ALE SIEDZIAL NO I PRZYSPAWAL POCIAG DO SZYN NA HUCIE I CO NIE PLACILI I NIE PLACA
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz