Wiele prób, trochę tremy i bardzo dobry efekt. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie pokazali się tanecznym krokiem w samym sercu miasta, prezentując tradycyjnego poloneza na głogowskim rynku.
::photoreport{"type":"see-button","item":"10013"}
Organizatorzy wydarzenia jeszcze około godziny 16 zastanawiali się, czy nie przeczekać padającego deszczu. Ostatecznie zdecydowano, że taniec rozpocznie się zgodnie z planem. Jak się okazało, była to trafiona decyzja. Ósmoklasiści dosłownie rozgonili tańcem chmury, a finałowe brawa odbierali już w promieniach słońca.
Układ przygotowany przez Katarzynę Jaskólską-Pitoń w pierwszej części nawiązywał do klasycznej formy poloneza. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali jednak bardziej współczesną, dynamiczną wersję tańca, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.
W trakie uczniowie podziękowali również nauczycielom za osiem lat wspólnej nauki.
– Dzisiejszy wieczór jest dla nas wyjątkowy. Kończy się ważny etap naszego życia – osiem lat nauki, budowania wiedzy, zawierania przyjaźni i odkrywania własnych możliwości. Chcielibyśmy zatrzymać się na chwilę i powiedzieć: dziękujemy – mówił Aleksander Najgebauer w imieniu uczniów klas ósmych.
Ósmoklasiści skierowali szczególne słowa do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli.
– Byliście dla nas nie tylko nauczycielami, ale również przewodnikami. Dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość, poświęcony czas oraz wiedzę, którą nam przekazaliście. Mamy nadzieję, że będziecie nas wspominać równie ciepło, jak my będziemy wspominać Was – podkreślał Aleksander Najgebauer.
Gratulacji nie szczędziła także dyrektor szkoły.
– Wiele ćwiczeń, wiele prób, ale dzisiaj było po prostu przepięknie. Jesteśmy z was dumni – mówiła Agnieszka Koncewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie.
Dyrektor podkreśliła również symboliczny charakter wydarzenia, które dla uczniów kończących szkołę podstawową jest ważnym momentem na drodze do dorosłości.
– Dziś symbolicznie kończy się pewien etap w życiu ósmoklasistów. Przez osiem lat rozwijaliście swoje pasje i talenty. Przed wami nowe wyzwania, nowe przyjaźnie i nowa szkoła. Życzę wam wszystkiego dobrego na przyszłość – powiedziała Agnieszka Koncewicz.
Po oficjalnej części przyszedł czas na wspólne zdjęcia i świętowanie zakończenia jednego z najważniejszych etapów szkolnej edukacji.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Alarm w głogowskim przedszkolu
I to jest praworządność?
Podatnik
18:32, 2026-06-11
Alarm w głogowskim przedszkolu
Kiedyś po dziecko nikt się nie zgłosił,to nauczycielka zabrała do domu i rano przyprowadziła spowrotem do przedszkola.Okazalo się, że rodzice się nie dogadali i każde myslało,że jest u drugiego.Zadnego powiadamiania organów nie bylo.
D.
18:14, 2026-06-11
Alarm w głogowskim przedszkolu
Ktoś tu ma się za "Boga"! Odebrać dziecko bo ktoś zaspał? Może jest przemęczonona/czony- ale nie! lepiej zabrać bez zadawania pytań bo dziecko to przecież numer >>> konta <<<< w.... - firmie "rodzina" zastępczana na której można pieniądze zarabiać , oczywiście za samą decyzję odebrania dziecka też na odpowiednie konta spłynął też odpowiednie tłuste sumy, KASA KASA KASA KASA KASA KASA
#PunktZwrotnyPolska
17:14, 2026-06-11
Piękny dworzec, ale puste żołądki
Cyganie ,bezdomni, margines ...bar by otworzyli to by się działo
Ali
15:36, 2026-06-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz