Dzieje się

Zamknij

[FOTO] Miasto po raz kolejny wsparło pogotowie. Każdego roku ratują tysiące osób

Mateusz Komperda Mateusz Komperda 12:38, 23.06.2026 Aktualizacja: 12:38, 23.06.2026
6 Miasto po raz kolejny wsparło pogotowie. Każdego roku ratują tysiące osób Mateusz Komperda

Nowy sprzęt dla ratowników. Miasto ponownie wsparło pogotowie.

Krzesełko schodowe, torby medyczne oraz specjalistyczny sprzęt trafiły do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Głogowie. Zakupy o wartości blisko 30 tysięcy złotych sfinansowała Gmina Miejska Głogów. Przekazanie wyposażenia odbyło się we wtorek (23.06.) przy siedzibie pogotowia ratunkowego przy ul. Kościuszki.

::photoreport{"type":"see-button","item":"10166"}

Sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę

Nowe wyposażenie odebrała Beata Kopacka, kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego w Głogowie. Jak podkreślała, przekazane urządzenia są niezbędne w codziennej służbie, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niepozorne.

Ten sprzęt może nie robi wielkiego wrażenia pod względem gabarytów, ale jest absolutnie nieodzowny w naszej pracy. W ciągu roku jeden zespół wyjazdowy realizuje średnio około 1200 interwencji. Większość pacjentów transportowana jest właśnie przy użyciu takich krzesełek schodowych

– mówiła.

Ratownicy często muszą znosić chorych po wąskich klatkach schodowych, w budynkach bez wind i w trudnych warunkach terenowych. Intensywna eksploatacja sprawia, że sprzęt szybko się zużywa.

Krzesełko jest przystosowane także do transportu osób o dużej masie ciała. Codziennie pokonuje schody i nierówności, dlatego jego żywotność zależy bezpośrednio od liczby wyjazdów. A w Głogowie pracy naprawdę nam nie brakuje

– podkreślała kierownik zespołu.

Ratownicy pracują wszędzie

Wśród przekazanego wyposażenia znalazły się również nowe torby medyczne. To właśnie w nich ratownicy przewożą leki i sprzęt niezbędny podczas każdej interwencji.

Nie pracujemy wyłącznie w sterylnych warunkach. Jeździmy do zdarzeń na ulicach, polach, w deszczu i błocie. Torby są codziennie narażone na uszkodzenia i zabrudzenia. Zużywają się bardzo szybko, a ich wymiana jest kosztowna

– wyjaśniała Beata Kopacka.

Jak zaznaczyła, wsparcie samorządu pozwala utrzymać wysoki standard pracy ratowników i zapewnić pacjentom większe bezpieczeństwo oraz komfort.

To pomoc, której nie sposób przecenić. Służy przede wszystkim pacjentom, ale wpływa również na komfort i bezpieczeństwo naszych zespołów. Jako kierownik ratownictwa medycznego bardzo dziękuję za to wieloletnie wsparcie

– dodała.

Miasto wspiera służby ratunkowe

Prezydent Głogowa przypomniał, że przekazany sprzęt został zakupiony zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez pogotowie ratunkowe.

To były konkretne wnioski ze strony ratowników. W tym roku przekazujemy krzesełko schodowe, ssaki oraz torby medyczne. Wartość zakupów wynosi niespełna 30 tysięcy złotych. Najdroższym elementem jest właśnie krzesełko schodowe

– mówił Rafael Rokaszewicz.

Samorząd od lat wspiera służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców, finansując wyposażenie dla pogotowia, straży pożarnej i policji.

Zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców Głogowa. Dlatego regularnie wspieramy służby ratunkowe i jesteśmy otwarci na kolejne potrzeby. Wiemy, że za rok pojawią się następne wnioski i będziemy je analizować

– zapewnił prezydent.

Ratownicy nie kryją wdzięczności za wieloletnią współpracę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

zzzzzz

3 1

co za gest az 30 tysiecy na pogotowie a to przeciez ani polowa tego co wydaje sie na przecietnego wyjca

13:10, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BOBASEKBOBASEK

1 1

TANIO WYCENIL POWIATOWY ZYCIE MIESZKANCA MIASTA NIE LICZAC POWIATU NO I WYSZLO KILKADZIESIAT GROSZY NIC TYLKO SIE CIESZYC WIECEJ IDZIE NA KREDKI DO NEPTUNKA

14:14, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JAJA

1 1

a te 30 tysiecy to mniej niz dieta powiatowego prawda

14:21, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kiniakinia

1 1

znowu zle znowu za malo ale kupili kseselko i juz nie beda wzywac strazakow do noszenia

14:25, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzzzz

1 0

mina szczesliwego ratownika bezcenna a gdyby tak do kazdej katretki i tej co to stoi na podworku kupic po krzeselku byloby szzczescie w calym powiecie

14:28, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

0 0

krzeselko to dla lekarza i koniec dyskusji

14:40, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%