Zamknij
REKLAMA

Blisko połowa miedzi produkowanej w Głogowie trafia do tej huty

15:30, 10.05.2019 Łukasz Kaźmierczak Aktualizacja: 18:13, 10.05.2019
Skomentuj

Uroczyste urochomie nowego wydziału granulatu miedzi w Hucie Miedzi "Cedynia" to kolejny dowód na to, że KGHM wzmacnia potencjał produkcyjny oraz podwyższa jakość procesów produkcyjnych w hucie. Granulat produkowany w Hucie Miedzi "Cedynia" od 2010 roku powstaje w większości przy wykorzystaniu wyrobów własnych. Walcówka i drut pochodzą z procesów technologicznych na liniach Contirod i UpCAst. Proces produkcji granulatu w "Cedyni" realizowany jest niemal w całości bezobsługowo i, co szczególnie istotne, nie powoduje wytwarzania odpadów, pyłów ani zbędnych cząstek.

- Wzrost produkcji to jeden z naszych strategicznych priorytetów. Pracujemy na rożnych obszarach. Chcemy nie tylko więcej wydobywać czy produkować. Dostrzegamy nowe możliwości wykorzystania dotychczasowych zasobów. Doskonały potencjał w połączeniu z elastycznością biznesową i wdrażanymi innowacjami sprawia, że KGHM jest międzynarodowym gigantem i jednym z liderów polskiej nowoczesnej gospodarki - powiedział w czasie uroczystości prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Elastyczność, efektywność i innowacyjność, to trendy gwarantujące rozwój całej gospodarki. Podkreślał to także w swoim wystąpieniu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. - Znaczenie przemysłu w naszej gospodarce rośnie i zdobywamy coraz lepszą pozycję na rynkach międzynarodowych. Polska branża wydobywcza nie mogłaby istnieć bez hutnictwa, które pozwala na wykorzystanie surowców i przemianę ich w produkty, które następnie mogą budować siłę polskiej gospodarki. Dzięki wysiłkowi hutników możemy rozsławiać w świecie wartość naszego przemysłu i budować silną, polską markę - powiedział wiceminister.

Otwarcie inwestycji zbiegło się w czasie z jubileuszem oddziału. Dokładnie 9 maja minęło bowiem równe czterdzieści lat od dnia, w którym Huta Miedzi "Cedynia" rozpoczęła działanie. Huta Miedzi "Cedynia" to największy zakład przetwórstwa tego metalu w naszym kraju, a zarazem jedna z czterech największych walcowni miedzi w Europie. Około pięćdziesiąt procent miedzi produkowanej w hutach w Głogowie i Legnicy jest przetwarzane na walcówkę w "Cedyni". Oprócz walcówki, miedź przetwarzana jest tu również na drut, a także granulat uzyskiwany z walcówki miedzianej i miedzi beztlenowej Cu-OFE. Tylko w ubiegłym roku Huta Miedzi "Cedynia" mogła pochwalić się produkcją na poziomie 248 tys. ton walcówki oraz 17 tys. ton drutu z miedzi beztlenowej i stopowej. Władze KGHM liczą, że nowa inwestycja związana z Wydziałem Granulatu Miedzi rozwinie potencjał produkcyjny oddziału.

OPR. RED/FOT. KGHM

(Łukasz Kaźmierczak)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%