Zamknij

Trzeba dopiąć budżet i skład. Siatkarze ruszyli z przygotowaniami do 1.Ligi

15:02, 25.09.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 15:02, 25.09.2019
Skomentuj

Siatkarze SPS-u Chrobrego Głogów świętują awans do KRISPOL 1.Ligi. Wczoraj (24.09.) decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej zastąpili na tym poziomie rozgrywkowym KS AZS Częstochowa SA. Z jednej strony wielka radość, z drugiej spory ból głowy. - Przed nami wyzwanie organizacyjne i sportowe - nie ukrywa prezes Grzegorz Maciejewski.

Gra w 1. Lidze to wyjazdy na mecze w całej Polsce. Czasami po setki kilometrów tak jak m.in. do Lublina. - Wzrosną koszty transportu. Na niektóre mecze będzie trzeba wyjeżdżać szybciej, opłacać hotele - wymienia. Nic dziwnego, że w klubie liczą pieniądze, ale deklarując grę na zapleczu Plusligi wiedzieli, że muszą być przygotowani. Szacują, że utrzymanie zespołu w 1.Lidze może kosztować w granicach 800 tys. zł. - Taka kwota pozwoliłaby na spokojne funkcjonowanie, ale i walkę o środek tabeli. W tym sezonie celem będzie utrzymanie się w tej lidze - dodaje Maciejewski zapewniając, że środki na ten cel są.

Głównym sponsorem klubu jest miasto, które w ramach dotacji przekazało na ten rok Chrobremu 380 tys. zł z czego 120 tys. zł to pieniądze do wykorzystania w ramach obiektów sportowych. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie klub otrzyma kolejne wsparcie. - Juz w najbliższym czasie klub otrzyma dodatkowe środki. Jesteśmy w stałym i dobrym kontakcie z zarządem - potwierdza prezydent Rafael Rokaszewicz. Ile? Kwota jeszcze nie padła.

- Jesteśmy w zaawansowanych rozmowach z kolejnymi sponsorami. Już teraz współpracujemy z wieloma lokalnymi firmami, które chętnie nas wspierają. Pozyskujemy sponsorów, co w skali naszego budżetu jest znaczącą pomocą - cieszy się prezes. Wydaje się budżet uda się więc dopiąć.

Na razie w kadrze zespołu jest 12 zawodników, ale wkrótce klub zakontraktuje kolejnych dwóch. W sobotę (5.10.) Chrobry zagra na wyjeździe z SMS-em PZPS I Spałą a później prawdopodobnie w środę (9.10.) u siebie KPS Siedlcami.
MK

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%