Zamknij

Dostał zarzuty od prokuratora i dozór policji. Mężczyzna, który chciał się spotkać w Głogowie z 11-letnim dzieckiem już na wolności

14:11, 16.12.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 11:05, 17.12.2021
Skomentuj

Mamy najnowsze wiadomości dotyczące 39-letniego mężczyzny, który kilka dni temu (14.12.) przyjechał do Głogowa, aby spotkać się z 11-letnim dzieckiem. Wpadł w ręce łowców pedofilów, grupy, która wyszukuje takich ludzi. Został zatrzymany przez policję.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie postawiła mu zarzut usiłowania popełnienia przestępstwa na tle seksualnym z udziałem dziecka, ale w sytuacji, gdy faktycznie do tego nie mogłoby dojść, gdyż pod dziecko podszywały się dorosłe osoby. Grozi za to w naszym kraju do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna się przyznał, że kontaktował się z kimś, kogo uważał za 11-letnie dziecko, że przyjechał do Głogowa na spotkanie z nim, ale nie zamierzał z nim mieć bliskich kontaktów.

Ustalono, że wcześniej ten mężczyzna, poprzez internetowy komunikator, proponował kontakty seksualne osobie, którą uważał za 11-letnie dziecko, wysyłał jej także zdjęcia swoich genitaliów. - Mężczyzna mieszka i pracuje na stałe w Niemczech - mówi nam prokurator rejonowa Katarzyna Kasperczak. - Ustalono, że na skutek działań łowców pedofilów, mężczyzna przyjechał do Głogowa, bo chciał się umówić z 11-letnią osobą. Przez komunikatory internetowe miał jej proponować współżycie seksualne lub inne czynności związane z seksem. Prezentował jej także zdjęcia swoich genitaliów. Został namierzony przez łowców pedofilów i zatrzymany przez policję - dodaje.

Zdaniem prokuratury do tego przestępstwa nie mogło dojść, bo przecież ktoś się podszywał pod 11-letnie dziecko. Podejrzanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut i wypuszczono go, gdyż mieszka na stałe i pracuje w Niemczech. W takiej sytuacji zastosowano wobec niego tzw. wolnościowe środki, czyli dozór policji. Raz w miesiącu ma się zgłaszać na komendę.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%