Zamknij

Chcą zmienić starostę Jarosława Dudkowiaka

16:07, 11.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 16:07, 11.01.2022
Skomentuj

W połowie grudnia (13.12.) nowy zarząd Platformy Obywatelskiej podjął uchwałę, w której możemy przeczytać o ewentualnej zmianie właśnie na tym stanowisku. "Uważamy, że koniecznym elementem nowego otwarcia jest wybór lidera młodszego, a zarazem doświadczonego i cieszącego się poparciem lokalnych oraz regionalnych struktur partii" - piszą. Dodają jednocześnie, że "obecny starosta Dudkowiak jest bez wątpienia doświadczonym samorządowcem. Jesteśmy jednak przekonani, że PO na terenie naszego powiatu potrzebuje odmłodzenia oblicza, nowej jakości działania, a także ambitniejszego, stosownego do teraźniejszych wyzwań i zgodnego z wyrażonymi w wyborach oczekiwaniami członków, lokalnego programu".

Jak może dojść do zmiany? - Radni mogą złożyć wniosek o odwołanie zarządu - wyjaśnia Horbatowski tłumacząc, że wtedy zarząd zostanie powołany na nowo i dopiero z tej trójki, która się w nim znajdzie, wybrany zostanie starosta. O planach swojej partii starosta dowiedział się od nas - dziennikarzy. Nie krył zaskoczenia. - Nie było mnie na tym zarządzie, ale też nie słyszałem o tej uchwale. Nie dostałem projektu ani do wglądu, ani też już przyjętej uchwały - dziwi się Dudkowiak, bo przecież to poważna sprawa. - Trudno mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Uważam, że swoje obowiązki wypełniałem sumienne - opowiada.

- Po wygranych wyborach samorządowych, czyli trzy lata temu, dogadaliśmy się na to, że będę starostą przez pełną kadencję. Dla mnie nic się nie zmieniło. Przede mną jeszcze dwa lata pracy - starosta nie chce zmieniać także swoich planów. Za stary? - Skończyłem 49 lat. Donald Tusk ma więcej... to znaczy, że go też zmienimy? - zastanawia się Dudkowiak, który przed karierą w polityce pracował w szkole, bo jest nauczycielem wychowania fizycznego. Natomiast później douczał się, studiował, jest teraz też prawnikiem.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%