Zamknij

Górniczy związek: Domagamy się wzrostu płac. Bo jest inflacja i Polski Ład. Rosną też koszty życia

08:34, 18.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 08:34, 18.01.2022
Skomentuj

Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź S.A. Wydał oświadczenie w sprawie Polskiego Ładu - rządowy program spowodował cięcia emerytur. Odczuli to zwłaszcza byli górnicy i hutnicy. - Nie możemy przejść wobec tego obojętnie - grzmią w piśmie. - Nie akceptujemy sytuacji, w której skutki reformy podatkowej przerzucane są między innymi na grupę zawodową górników, powodując spadek miesięcznego wynagrodzenia około tysiąca złotych - dodają.

Ponadto mają apel do rządzących. - Muszą zrozumieć specyfikację pracy ciężko pracujących górników, którzy w poczuciu obowiązku pracują ciężko w tygodniu, jak również w weekendy i święta, aby KGHM mógł utrzymać zakładany plan produkcji miedzi, co przekłada się na zysk firmy - przypominają.

Uważają, że są kołem "zamachowym" dla całego regionu. Przed nimi też negocjacje płacowe. - Będziemy się domagać wzrostu płac, co wynika z inflacji oraz rosnących kosztów codziennego życia i zrekompensowania pracownikom skutków reformy podatkowej - mówią.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%