Zamknij
REKLAMA

Głogowska "Szansa" na czarnej liście kurator Nowak. To "niepożądane" stowarzyszenie

14:20, 26.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 14:22, 26.01.2022
Skomentuj

To głośna sprawa w całej Polsce. Małopolska kurator Barbara Nowak przedstawiła czarną listę, czyli listę niepożądanych instytucji. Twierdzi, że stoi za nimi destrukcja społecznych norm i "seksualizacja pod pozorami edukacji". A na tej właśnie liście znalazło się chociażby stowarzyszenie dla dzieci i młodzież "Szansa" z Głogowa. Wydali oświadczenie. Czytamy w nim, że:

Oświadczenie "Szansy"

Pojawiające się od kilku dni doniesienia medialne mocno nas zaskoczyły. Z niedowierzaniem przyjęliśmy informację, że nasze stowarzyszenie znalazło się na liście organizacji pozarządowych "łamiących prawo oświatowe" i "niepożądanych" przekazanej przez Barbarę Nowak podczas kontroli poselskiej w Małopolskim Kuratorium.

My, Szansa- mała organizacja w niewielkim mieście, założona 23 lata temu, by ratować tych, którzy nie potrafią sami się bronić- krzywdzone dzieci.Umieszczenie nas na tej liście, stawianie w niekorzystnym świetle naszych działań na rzecz potrzebujących najmłodszych- może nadszarpnąć zaufanie społeczne, na które pracowaliśmy latami. Nie wyrażamy na to zgody. Prowadzimy jedno z 5 w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom. Pomagamy dzieciom, które doświadczyły przemocy, były wykorzystywane seksualnie. Pracujemy z dziećmi z myślami i zachowaniami samobójczymi, wspieramy dzieci w sytuacji żałoby, po stracie bliskiej osoby.

Prowadzimy zajęcia profilaktyczne z młodzieżą, szkolimy osoby pracujące z dziećmi. Ciężko pracujemy, by przywrócić dzieciom dzieciństwo.

Skąd lista? Jak informują ogólnopolskie media posłowie Platformy Obywatelskiej przeprowadzili kontrolę poselską w kuratorium, podczas której Barbara Nowak przekazała im ją. To lista organizacji, które "pod pozorami prowadzenia działań edukacyjnych, realizują strategię stopniowej destrukcji norm społecznych".
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%