Zamknij

Co z obwodnicą Głogowa? Poseł: Na chwilę obecną ma być gotowa w 2027 rok

08:25, 28.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 08:25, 28.01.2022
Skomentuj

Poseł Wojciech Zubowski postanowił poinformować głogowian co się dzieje z planowaną budową obwodnicy Na jakim etapie jest ta inwestycja?. - Na chwilę obecną nadal czekamy na wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przewidywany termin jej wydania to drugi kwartał tego roku - mówi nam. Dodaje, że spodziewany termin ogłoszenia przetargu na wykonanie mostu i obwodnicy w systemie projektuj i buduj to drugi-trzeci kwartał 2023 r.

Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to rok 2025, wcześniej koniecznie też będzie wykonanie dokumentacji projektowej. Na chwilę obecną zakładają zakończenie prac w 2027 roku.

- Jednocześnie w czasie rozmowy z ministrem Infrastruktury Rafałem Weberem pytałem o wpisanie obwodnicy Głogowa na listę 100 obwodnic i finansowanie tej inwestycji. Budowa ma być realizowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego - wyjaśnia, że pieniądze na budowę obwodnicy będą. - Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek, głównie od międzynarodowych instytucji finansowych oraz z obligacji. Oczywiście, biorąc pod uwagę zmiany cen materiałów budowlanych i kosztów robocizny, podawany jeszcze szacunkowy koszt w wysokości miliarda złotych może ulec zmianie - ale to okaże się dopiero po otworzeniu ofert przetargowych. Na chwilę obecną nie widać jednak zagrożeń dla tej inwestycji - zapewnia.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%