Zamknij

Rusza zbiórka darów. W starostwie mobilizacja

15:57, 25.02.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 15:57, 25.02.2022
Skomentuj

Starosta jest w stałym kontakcie z Ukraińcami mieszkającymi w miejscowości Kamieniec Podolski. Ta miejscowość jest naszym miastem partnerskim. - Zwracają się do nas o wsparcie i pomoc. Wiemy, że dużo osób chce pomóc Ukraińcom, ale i swoim pracownikom, którzy pochodzą z tego kraju. Kamieniec Podolski będzie pełnił funkcje regionu, do którego będą przywożone osoby ze strefy wojny - podkreślał starosta Jarosław Dudkowiak (25.02.).


Jaka jest sytuacja w ukraińskich szpitalach? - Z informacji, jakie posiadamy, szpitale na Ukrainie są w sposób wystarczający zaopatrzone w konieczne leki i materiały opatrunkowe. Natomiast jest problem uciekinierów. Te osoby są często poszkodowane. Trzeba im zapewnić odpowiednią opiekę. Są im potrzebne materace i śpiwory. Także środki opatrunkowe - mówił Edward Szmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Podkreślali, że potrzebne są nowe rzeczy: materiały opatrunkowe, środki higieny osobistej, odzież, koce, materace, śpiwory.

Wszystkie te rzeczy będzie można dostarczyć do starostwa. Na parterze budynku już przygotowano kartony. Akcja rozpocznie się w sobotę (26.02.) o godz. 12. Pracownicy starostwa będą tam oczekiwać na dary do godz. 15. Podobnie będzie w niedzielę (27.02.). Potem w najbliższym tygodniu w godzinach pracy urzędu.

Wcześniej informowaliśmy też o podobnej zbiórce organizowanej przez Gminę Miejską Głogów. Więcej o tym: TUTAJ. Uchodźcy Ukrainy będą mogli się zaszczepić przeciwko COVID 19 - o tym więcej: TUTAJ.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%