Zamknij
REKLAMA

Środki na pobyt obywateli Ukrainy i potrzebne wyposażenie pochodzą też z Fundacji KGHM Polska Miedź

12:11, 11.03.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 12:11, 11.03.2022
Skomentuj

Ponad 300 uchodźców z Ukrainy trafiło już do tymczasowych ośrodków pobytowych w województwach: dolnośląskim, lubuskim i podlaskim. GK KGHM angażuje się w ogólnopolską akcję pomocy Ukrainie. Spółki pomagają w transporcie potrzebujących. Środki na pobyt obywateli Ukrainy i potrzebne wyposażenie pochodzą z Fundacji KGHM Polska Miedź.

Uchodźcy z polsko-ukraińskich granic są już bezpiecznie zakwaterowani m.in. w domu rekolekcyjnym niedaleko Łomży czy ośrodkach Caritasu w Głogowie. Wykorzystywana jest też baza noclegowa w województwie lubuskim. W sumie pomoc w znalezieniu miejsc objęła ok. 250 osób, głównie matki z dziećmi i osoby starsze.

Grupa Kapitałowa KGHM oddała też do dyspozycji wojewody dolnośląskiego miejsca w uzdrowiskach. W obiekcie w Kudowie dach nad głową znalazło już 50 osób. Kolejni uchodźcy będą sukcesywnie przywożeni do m.in. Cieplic i Świeradowa Zdroju. W sumie w uzdrowiskach przygotowano 150 miejsc.

KGHM we współpracy z PKP uruchomił też namiot gastronomiczny przy Dworcu Centralnym w Warszawie. Punkt może jednorazowo pomieścić nawet 400 osób. Firma z miedziowej grupy, Lubinpex wydaje tam ciepłe posiłki dla uchodźców z Ukrainy. Do pomocy włączają się też inne restauracje i jadłodajnie ze stolicy kraju.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%