Głogowski Ekonomik otworzył swoje drzwi dla ósmoklasistów. Dziś (26.04) uczniowie mogli zajrzeć do klas, pracowni, porozmawiać z nauczycielami. Co wyróżnia tę szkołę spośród innych?
-Ekonomik miał przez 4 lata z rzędu certyfikat "Brązowej tarczy" najlepszego Technikum w Polsce. W tym roku nam się nie udało, ale rekord 4 tarcz jest w tej chwili nie do pobicia. Natomiast to, co jest specyficzne dla naszej szkoły, to rodzinna atmosfera. Ponad 50 procent nauczycieli to byli uczniowie. Jeżeli uczeń wraca później jako pedagog, to znak, że mu się tutaj podobało i z tą szkołą związał swoje życie. Poza tym, mamy takie sytuacje, że do naszej szkoły wysyłane jest już trzecie pokolenie, tzn. rodzice wysyłają swoje dzieci, a później te dzieci swoje pociechy - wymienia dyrektor, Wojciech Janisio - W Ekonomiku uczymy zawodów, które są zawodami życiowymi. Każdy, kto wybierze naszą szkołę, nauczy się czegoś, co mu się kapitalnie przyda w życiu. Nawet jak nie będzie pracował w zawodzie, to uzyska wiele praktycznych umiejętności. Co więcej, namawiamy żeby uczniowie "łamali" swoje kształcenie, czyli kończyli dodatkowe kierunki, np. ekonomiści kończyli dodatkowo logistykę itd.
W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie proponowane są kierunki: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik hotelarstwa, technik logistyk, technik żywienia i usług ekonomicznych oraz w szkole branżowej -kucharz.
A co o szkole sądzą uczniowie? - W Ekonomiku jest bardzo dobrze. Nauczyciele zawsze są bardzo mili i pomogą, kiedy tego potrzebujemy. Z przedmiotami zawodowymi też jest dobrze, więc nie ma się czego stresować. Myślę, że takie kierunki, jakie są w Ekonomiku, są bardzo przyszłościowe - przyznaje Martyna Mychel z I klasy rachunkowości.
RED
Maturalny sukces Liceum Aslan
SZKOLA DLA BOGACZY DZIECI NIE MAJA PROBLEMOW BO RODZICE NIE MAJA A NASZE
NO
20:58, 2025-07-08
Maturalny sukces Liceum Aslan
Gratuluję zdanej matury, niech będzie przepustką do realizacji planów i spełniania marzeń. Nie trąbiłabym tak jednak, że sukcesem jest zdawalność 100%, skoro liczba uczniów to zaledwie 31 osób. Nijak ma się to do publicznych szkół, gdzie kilkukrotnie więcej uczniów także osiągnęło super rezultaty, niespełna 100%.
Małgorzata
20:14, 2025-07-08
Nowe karetki dla pogotowia w Głogowie
Mam nadzieję że jeśli będę musiał skorzystać z usług pogotowia to karetka zawiezie mnie do szpitala ale nie będzie to szpital w Głogowie.
Mieszkaniec
19:13, 2025-07-08
Równe drogi w gminie Jerzmanowa
Proszę nie zasypywać kurzem nierówności powierzchni, bo po takich odświeżaniach dusimy się tym pyłem.
Jaczowiak
19:05, 2025-07-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz