Zamknij

Ogrody zamkowe zamiast amfiteatru. Najpierw trzeba dostać na to dofinansowanie

13:52, 12.05.2022 strony
Skomentuj

Co dalej z amfiteatrem znajdującym się przy zamku w Głogowie? Wydaje się, że najbliższych latach ten teren zostanie przebudowany.

- Można powiedzieć, że mamy naprawdę wiele miejsc przeznaczonych pod organizację koncertów. To rynek, bulwar, plac festynowy i marinę. Z tego powodu od wielu lat amfiteatr stał się po prostu opuszczonym miejscem - w tym miejscu koncertów i innych wydarzeń kulturalnych dawno nie było. Nie ukrywam, że marzy mi się, aby przebudować to miejsce - mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Dodaje, że miasto wraz z Muzeum Archeologiczno-Historycznym pracuje nad tym, aby pozyskać na ten cel dofinansowanie. - Zależy nam na tym, aby udostępnić kolejne pomieszczenia w zamku - w tym te piwniczne, a także dostosować muzeum dla osób niepełnosprawnych. Także nad planem zagospodarowania wokół zamku, czyli fosy i odtworzeniem typowych ogrodów zamkowych. Mamy informację, że pojawi się duży program w Ministerstwie Kultury dotyczący właśnie zagospodarowania zabytków. Chcemy być na to gotowi, aby z nich skorzystać - zwraca uwagę prezydent.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%