Zamknij

"Moneta dla Głogowa". Czaja: Zwróciłem się w tej sprawie do prezesa Glapińskiego

10:01, 06.07.2022 strony Aktualizacja: 10:01, 06.07.2022
Skomentuj

Po sukcesie dotyczącym starań o znaczek pocztowy dla naszego miasta (przypomnijmy, w 2020 roku Poczta Polska S.A. wydała znaczek poświęcony głogowskiej kolegiacie), rozpoczynają akcję "Moneta dla Głogowa".

- Zwróciłem się do prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego z propozycją wydania okolicznościowej monety, dotyczącej Głogowa (jego zabytków bądź bogatej historii) w ramach jednej z serii emisyjnych Narodowego Banku Polskiego - mówi Dariusz Czaja, głogowski radny i regionalista.

- Otrzymałem już odpowiedź z departamentu emisyjno-skarbowego Narodowego Banku Polskiego, z której wynika, że propozycja ujęcia naszego miasta na monecie, zostanie rozważona przez radę ds. numizmatycznych - organu opiniodawczo-doradczego funkcjonującego przy NBP - dodaje.

- Pragnę zauważyć, że miasto Głogów liczące ponad tysiąc lat, nie doczekało się do tej pory żadnej oficjalnej monety, wydanej przez Narodowy Bank Polski, a patrząc na historię i wydarzenia, jakie miały tu miejsce czy postaci wywodzących się z Głogowa jest wysoce niepokojące, iż do tej pory tak szanowana instytucja, jaką jest NBP - w ogóle w historii instytucji nie zauważyła w jakikolwiek sposób istnienia na mapie Polski tak ważnego dla jej dziejów miasta - Głogowa. Dlatego miejmy nadzieję, że Narodowy Bank Polski ujmie w swoim planie emisyjnym monetę, związaną z naszym miastem - uważa Czaja.


RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%