Zamknij

Nowoczesne centrum symulacji medycznej w PWSZ kosztowało miliony [ZDJĘCIA]

12:32, 13.07.2022 strony Aktualizacja: 12:32, 13.07.2022
Skomentuj

Studenci pielęgniarstwa na PWSZ w Głogowie uczą się zawodu w fantastycznych warunkach. Uczelnia stworzyła dla nich Centrum Symulacji Medycznej za 2,5 mln zł. Centrum to kilka pomieszczeń wyposażonych w nowoczesne urządzenia. Przypominają sale szpitalne, "pacjenci" oddychają, płaczą, mrugają oczami.

- Na tym polega ta nowoczesna metoda edukacji studentów kierunku pielęgniarstwa, żeby uczyć ich w warunkach symulowanych, zbliżonych do rzeczywistych. Są na tyle rzeczywiste, że student ma możliwość kształtowania swoich umiejętności technicznych, praktycznych, ale również kompetencji społecznych - mówi Dorota Milecka, dyrektor Instytutu Medycznego PWSZ w Głogowie. Jak tłumaczy, tutaj studenci uczą się m.in. współpracy ze sobą i relacji z pacjentem. Wyposażenie kilku sal Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej jest dopasowane do różnego poziomu zaawansowania studentów na I, II i III roku.

Jak tłumaczy dyrektor Milecka, zajęcia rozpoczynają na trenażerach, przez fantomy do symulatorów wysokiej klasy. Do dyspozycji są symulatory pacjentów dorosłych, dziecka i noworodka. Na realizację projektu głogowska uczelnia zdobyła dofinansowanie unijne ponad 2,5 mln zł. Wkład własny uczelni wyniósł ok. 110 tys. zł. Centrum symulacji służy już przyszłym pielęgniarkom i pielęgniarzom. W PWSZ trwa rekrutacja na studia pielęgniarskie. Z dużym zainteresowaniem.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%