Zamknij
REKLAMA

Nowego Testamentu nikt nie chce...

15:05, 08.08.2022 strony Aktualizacja: 15:05, 08.08.2022
Skomentuj

W Głogowie, prawie w każdym parku można spotkać "domki uwolnionej książki", czyli miejsca gdzie za darmo można oddać lub wziąć książkę. Najczęściej spotykaną publikacją jest... Nowy Testament. Ludzie po prostu nie widzą, co z nim zrobić.

Najczęściej można spotkać kieszonkową wersję Nowego Testamentu. Są też psalmy, a także książki o tematyce religijnej. Czasami są to książki, które zostają po zmarłych bliskich. Niekiedy tego typu publikacje wręczane są na mieście przez różne grupy religijne. Osoby wierzące mają dylemat, co zrobić z takimi rzeczami, bo z jednej strony nie potrzebują kolejnej wersji Nowego Testamentu, z drugiej - to jednak święte słowo. Ostatecznie trafiają do "domków uwolnionej książki" i tylko zajmują miejsce, bo nikt nie chce tych publikacji wziąć. Pytamy o zdanie księdza.

-Niestety nie ma miejsc, gdzie można byłoby oddać takie książki - przyznaje ks. Rafał Zendran z głogowskiej kolegiaty -Wszystkie święte rzeczy należy zutylizować. Z wielkim szacunkiem należy je spalić, to jest dopuszczalne. Oczywiście nie publicznie, tylko na przykład na działce, na ogródku - wyjaśnia.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%