Zamknij

Poseł Zubowski pytał o obwodnicę Głogowa. I dostał odpowiedzi od GDDKiA

08:18, 11.08.2022 strony Aktualizacja: 08:18, 11.08.2022
Skomentuj

Poseł Wojciech Zubowski publikuje na swoim FB informacje na temat planowanej obwodnicy Głogowa - te, które otrzymał od generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. A pytał o wiele istotnych spraw. - O szczegóły, które nie były znane podczas prowadzonych ponad półtora roku temu konsultacji społecznych - mówi.

Poseł pytał: Czy przy planowanej inwestycji, zgodnie z sugestiami mieszkańców, możliwe jest: - Zainstalowanie na całej długości barier/ekranów ograniczających hałas i rozprzestrzenianie szkodliwych związków powstających przy spalaniu paliw płynnych? GDDKiA odpowiedziała: Zgodnie z przeprowadzoną analizą prognozy oddziaływania akustycznego uważa się, że wprowadzenie ekranów akustycznych na całej długości obwodnicy Głogowa jest nieuzasadnione.

Poseł pytał: Wprowadzenie na całej długości zwartego pasa zieleni składającego się z roślin pnących rozmieszczonych przy ekranach oraz zadrzewień tworzących zwarty, nieprzerwany pas zieleni będących rekompensatą utraconych walorów krajobrazowych? GDDKiA odpowiedziała: Zieleń przy obwodnicy Głogowa została zaprojektowana w formie: pasów zieleni izolacyjno-osłonowej; zieleni ozdobnej na rondach i węzłach oraz zieleni przy przejściach dla zwierząt, natomiast dokładne nasadzenia zostaną wskazane na etapie projektu budowlanego wraz z poznaniem szczegółowych rozwiązań projektowych (przebieg dróg dojazdowych, sieci energetycznych czy kanalizacji).

Poseł pytał: Zmiana usytuowania zbiorników na wody opadowe, zwiększające ich odległość od linii zabudowań (ze względu na skupiska komarów mieszczące się w takich zbiornikach)?. GDDKiA odpowiedziała: Zmiana lokalizacji zbiorników położonych najbliżej zabudowy mieszkaniowej zostanie poddana ponownej analizie na dalszym etapie projektowania.

Poseł pytał: Dokonania analizy zmiany warunków hydrogeologicznych w oparciu o faktyczny zasięg rozlewisk w rejonie Serbów, z uwzględnieniem istniejących kierunków odprowadzania wody- wprowadzenie dodatkowych przepustów wodnych i rowów odprowadzających wody powodziowe minimalizujące ryzyko zalania nieruchomości na terenie Serbów?. GDDKiA odpowiedziała: Na podstawie dotychczas przeprowadzonych analiz stwierdzono, że "parametry projektowanego obiektu na Serbskiej Strudze są wystarczające do zapewnienia jego funkcjonalności".

Poseł pytał: Wybudowanie kolejnego przejścia dla ludzi przez obwodnicę na wysokości ul. Kościelnej (możliwość przejścia do lasu oraz terenów rekreacyjnych)? GDDKiA odpowiedziała: Wprowadzenie dodatkowego obiektu umożliwiającego przejście do Lasu Serbskiego mieszkańcom Serbów wymaga dodatkowych analiz oraz uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (czekamy na dokładniejsze informacje).

Poseł pytał: Wprowadzenie korekt przebiegu obwodnicy, które pozwolą na ominięcie od strony północnej Lasu Serbskiego zlokalizowanego na działce nr 670/284 oraz ominięcie rozlewiska przy rowie melioracyjnym RSS-3 Struga Serbska obejmującego działki 81/2 i 283, które w dalszej kolejności zwiększają odległość obwodnicy od linii zabudowań i cmentarza?. GDDKiA odpowiedziała: Wprowadzenie korekty przebiegu obwodnicy nie jest możliwe ze względu na podjęte działania i decyzje, a całkowite ominięcie Lasu Serbskiego powstrzymuje jego wydłużone ukształtowanie.

- Na temat poruszane w odpowiedzi na moje zapytania będę prowadził jeszcze rozmowy z wójtem gminy Bartłomiej Zimny oraz z GDDKiA. Tym bardziej, że mam wrażenie, że projektowany przebieg nieco różni się od tego, który poddawany był konsultacjom - zapewnia Zubowski.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%