Zamknij

Dzieci sprzedawały lemoniadę. A dochód z akcji przekazały na Amicus

08:35, 31.08.2022 strony Aktualizacja: 08:35, 31.08.2022
Skomentuj

Wpadły na pomysł, żeby pomóc zwierzakom. Dzieci zorganizowały akcję, sprzedawały lemoniadę i tatuaże, a pieniądze przekazały na schronisko.

Sąsiedzi pokazują nam zdjęcie. Czworo dzieci stoi przed siedzibą Amicusa z karmą dla zwierząt, z tyłu napis "Dziękujemy za wspólną akcję!". Taką fotografię otrzymali kilka dni po kupieniu lemoniady. - Napiszcie, że jesteśmy pod wrażeniem organizacji i zaangażowania. Pełna profeska! - prosi jedna z sąsiadek i wskazuje dom, w którym mieszkają dzieci.

Wszystko wydarzyło się przy ulicy Grafitowej w Ruszowicach. Najstarsza Zosia ma 11 lat, Antoś 8 lat, Marcelina 5 lat, a najmłodszy Kornel 4 lat. Dzieci razem spędzały czas i pewnego wakacyjnego dnia wpadły na pomysł. - Chcieliśmy się pobawić pracą i wymyśliliśmy, że będziemy sprzedawać lemoniadę, a później wpadliśmy na pomysł, że przekażemy pieniądze na schronisko - opowiadają dzieci - Wcześniej rozdaliśmy ulotki, a później przygotowaliśmy stoisko, swój napis, a jak nikt nie przychodził, to krzyczeliśmy, że mamy lemoniadę - dodają. Najgłośniej krzyczał najmłodszy uczestnik akcji - przyznają.

Dzieci zebrały łącznie 400 złotych. Za tę kwotę kupiły 24 puszki i dwa worki karmy. Opowiadają, że już od 3 lat odwiedzają Amicusa i wyprowadzają psy na spacer. Każde z nich ma swojego ulubionego psiaka. Są to: czarno-brązowy Berg, grzeczna Leksi, Drops i Zyzio. Dzieci zastanawiają się już nad kolejną akcją.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%