Zamknij

Ruszyły prace konserwatorskie przy zachodniej ścianie kolegiaty

15:06, 27.10.2022 strony
Skomentuj

Prace konserwatorskie, obejmujące ścianę chórową, rozpoczęły się na dobre. - W pierwszej kolejności zostaną odczyszczone cegły ze starych substancji budowlanych, a także uzupełnione ubytki specjalną cegłą na wzór gotyckiej. Konserwatorzy z Wrocławia muszą uwzględnić zachowane części historycznego wystroju i stworzenia próby ujednolicenia całego lica ściany, która jest naznaczona elementami betonowymi służącymi do zbudowania chóru - informuje proboszcz Rafał Zendran na stronie internetowej parafii.

Dodaje, że ta skomplikowana operacja wymusza odcinanie fragmentów betonowych. - Co powoduje zapylenie i osadzanie się tego pyłu na powierzchniach płaskich w kolegiacie: posadzce, ławkach i sprzętach liturgicznych - dodaje.

To też utrudnienia dla wiernych. - Dlatego na czas remontu zmuszeni jesteśmy do odprawiania codziennej mszy św. w kaplicy Najświętszego Sakramentu, odsłoniętej kotarami od wnętrza kolegiaty. Prosimy także o wchodzenie do kolegiaty bocznymi drzwiami od strony plebani - zaznacza.
RED
źródło: kolegiata.com

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%