Zamknij

Spotkanie i promocja książki. W poniedziałek warto wpaść do biblioteki

09:57, 05.11.2022 Bartosz Leciej Aktualizacja: 15:22, 17.02.2023
Skomentuj

W miejskiej bibliotece niesamowity gość. Głogowianie będą mogli spotkać się z Janem Skłodowskim, dr. nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, fotografikiem, pisarzem, podróżnikiem i badaczem Kresów.

Dr Skłodowski w roku 2009 otrzymał oznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia "Res Carpathica" oraz członkiem Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Związku Polskich Artystów Fotografików. Współpracuje z Instytutem Sztuki i Instytutem Historii PAN, Narodowym Instytutem Dziedzictwa Kulturowego za Granica POLONIKA oraz Ministerstwem  Kultury i dziedzictwa Narodowego.

Odbył ponad 60 podróży na terenie Litwy, Łotwy, Słowacji i Ukrainy, Jest autorem 10 książek i albumów oraz 100 artykułów oraz licznych wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą, poświęconych terenom wschodnim dawnej Rzeczypospolitej. Ostatnie dwa albumy autorstwa Jana Skłodowskiego to "Rafajłowa - huculska wieś w Karpatach Wschodnich" (2018) i "Zapomniane uczelnie Rzeczypospolitej" (2019).

Spotkanie odbędzie się poniedziałek (7.11) o godz. 17 w MBP im. Galla Anonima przy ul. Jedności Robotniczej 15. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki "Zaleszczyki. Riwiera przedwojennej Polski". Wydarzenie zorganizowali: stowarzyszenie "Głogowska Edukacja Kresowa", Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie oraz wydawnictwo "Księży Młyn". Spotkanie poprowadzi Jerzy Akielaszek.

RED

Źródło: DGL News

(Bartosz Leciej)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%