Zamknij

Testy combo u lekarza rodzinnego. Płaci NFZ

10:51, 10.01.2023 strony Aktualizacja: 10:54, 10.01.2023
Skomentuj

Chodzi o wirusy grypy, RSV i Covid-19. Teraz pacjenci mogą je wykonać za darmo. Minister zdrowia, Adam Niedzielski wydał rozporządzenie, dzięki któremu tzw. testy combo (trzy w jednym), stały się świadczeniami gwarantowanymi w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Oznacza to, że mogą być finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Na test 3 w 1 kieruje lekarz POZ na podstawie badania i oceny stanu zdrowia pacjenta. Wprowadzenie szybkich testów antygenowych ma znacznie ułatwić postawienie właściwej diagnozy i zastosowanie adekwatnego leczenia. Jest to szczególnie istotne przy nadmiernie stosowanej antybiotykoterapii. ­- Antybiotyki nie działają na wirusy, lecz na bakterie - przypomina prof. Mastalerz-Migas, konsultantka w dziedzinie medycyny rodzinnej i apeluje do lekarzy, aby ci nie wypisywali, a do pacjentów, aby nie oczekiwali wypisania antybiotyków w przypadku infekcji wirusowych.

W poniedziałek (9.01), czyli tuż po wejściu w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia, Filip Nowak, prezes NFZ, podpisał zarządzenie, zgodnie z którym za test antygenowy combo i jego wykonanie poradnia POZ otrzyma prawie 34 zł (33,98 zł).

RED

źródło: NFZ Wrocław

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%