Zamknij

Praca szuka człowieka. W ratuszu planują nabory

10:13, 22.01.2023 strony Aktualizacja: 10:13, 22.01.2023
Skomentuj

Nadal mamy rynek pracownika. I przewidywania szefa urzędu pracy w Głogowie Sławomira Majewskiego są takie, że to się raczej w 2023 roku nie zmieni. Oznacza to, że może zacząć brakować rąk do pracy. A już w budżetówce dyrektor i zarazem radny miejski przewiduje załamanie. - Problemem są zbyt niskie pensje - alarmuje.

- Mówimy o naprawdę niskich płacach, nawet dla specjalistów, zatrudnionych w urzędach, którzy mogą zacząć odchodzić z jednostek budżetowych do sektora prywatnego. A to może rodzić problem gorszej jakości obsługi klientów. Oby do tego nie doszło, ale jako szef jednostki niewiele mogę z tym zrobić. Po prostu pieniędzy jest naprawdę niewiele i możliwość podwyższania wynagrodzeń jest ograniczona - wyjaśnia.

Urzędy radzą sobie w ten sposób, że przesuwają pracowników między wydziałami i dokładają im pracy, ale jednocześnie podnoszą im pensje. - Zatrudnienie ulega zmianie według potrzeb - informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta Głogowa. Tutaj, tak samo jak w starostwie powiatowym, starają się optymalizować zatrudnienie z tendencją zmniejszającą liczbę pracowników. - W tym celu stosujemy przesunięcia na stanowiskach w urzędzie i z jednostek podległych do urzędu w ramach tzw. awansu wewnętrznego. Ponadto zadania ze stanowisk, na których są wakaty, rozdzielane są na pozostałych pracowników danych komórek organizacyjnych - informuje ratusz. Ale czasami nie wszystko uda się załatwić "przesunięciami", dlatego w ratuszu planowane są nabory.

Tylko, że w planie jest ich naprawdę niewiele. Za chwilę do zdobycia będą dwa stanowiska. Jedno w dziale ewidencji ludności i dowodów osobistych oraz w dziale kontroli ochrony środowiska. A na 9 stycznia wakatów jest aż 10: w dziale administracyjno-gospodarczym, promocji, komunalnym, dwa w dziale księgowości - w tym jeden od 25 lutego, planowania i architektury i dziale edukacji - od 20 stycznia. Trzeba sprawdzać oferty. Kto zainteresowany pracą w urzędzie, ten powinien śledzić ogłoszenia o naborach.

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%