Zamknij
REKLAMA

Telemach Pilitsidis z medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

14:39, 27.01.2023 strony Aktualizacja: 14:42, 27.01.2023
Skomentuj

Telemach Pilitsidis, głogowski malarz i poeta, otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Nadawany jest on osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej. W imieniu zmarłego twórcy medal odebrała jego żona Roma Pilitsidis.

-Ten medal jest uhonorowaniem i dopełnieniem tego, co robił Telemach - mówi Roma Pilitsidis - Dużo dla nas znaczy to wyróżnienie, dla mnie i dla dzieci. Szkoda, że sam Telemach nie mógł się z niego cieszyć. Uważam, że powinien dostać go już wcześniej. To najwyższe odznaczenie dla artysty i jak mieszkam w Głogowie, to nie przypominam sobie, aby ktoś takie odznaczenie otrzymał wcześniej - dodaje.

Uroczystość wręczenia medalu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu wiązało się z ogromnym wzruszeniem. - Mija rok od śmierci Telemacha. Rocznicę będziemy obchodzić 6 lutego. To dla nas szczególny czas zadumy i nostalgii - przyznaje Roma Pilitsidis.

Artystka cieszy się również z obecności innego głogowianina na uroczystości. - Widziałam Dariusza Czaję. To jest bardzo budujące, że widzi się mieszkańców miasta na takich uroczystościach - mówi.

O medalu dla Dariusza Czai pisalismy - tutaj!

RED

foto: DUW Wrocław

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%