Zamknij

"Jesteśmy pewni, że w grobie rodziców pochowano urnę obcego człowieka". Administracja cmentarza zaprzecza

16:46, 06.03.2023 GH Aktualizacja: 17:33, 15.03.2023
Skomentuj

- To jest skandal na ogromną skalę! - denerwuje się Janusz Sawicki. Jest pewien, że w grobie jego rodziców i brata pochowano urnę obcego mężczyzny. Cała rodzina jest zbulwersowana. O urnie z prochami Wiesława (+52 l.) złożonej w grobie ich bliskich dowiedzieli się... w administracji cmentarza, gdy poszli wnieść opłatę za miejsce na kolejne 20 lat. Usłyszeli też, że nieznanego mężczyznę pochowano na koszt miasta. To było w pod koniec października 2020 roku, w środku lockdownu, tuż przed zamknięciem cmentarzy na Wszystkich Świętych, być może bez udziału jego rodziny.

Administracja zapewniała, że ten człowiek został pochowany w innym miejscu. Tylko gdzie, skoro wyszukiwarka grobów do dziś, w tydzień po awanturze, nadal pokazuje, że jednak w grobie ich matki. Rodzina przeszukała też dwa wskazane przez administrację kwartały i jego grobu nie znalazła.

- To zbezczeszczenie zwłok naszych bliskich - Janusz Sawicki. Rodzina Sawickich złożyła zawiadomienie do prokuratury i do ministra sprawiedliwości, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w grupie zorganizowanej przez urzędników prezydenta Głogowa i zarządu cmentarzy komunalnych. Wymieniła kilka artykułów, w tym o sfałszowaniu dokumentów i posługiwanie się nimi przez ponad dwa lata. - Nikt nie potrafił nam wytłumaczyć, jakim sposobem to się stało, bez naszej zgody, czym został zakłócony spokój naszych bliskich - mówi głogowianin. Dodaje, że naruszono nagrobek i grób zapada się w miejscu, gdzie nielegalnie wsunięto urnę "intruza".

Kierownik cmentarza w Brzostowie Maciej Gandecki zapewnia, że całe nieporozumienie wynika z literówki, a nie pogrzebu w niewłaściwym grobie. Wyjaśnia, że zewnętrzna firma pogrzebowa błędnie wpisała w zgłoszeniu nazwisko człowieka, w którego grobie dochowano pana Wiesława. Literówka nie została wychwycona, i tak wpisano nazwisko w księgi i do wyszukiwarki grobów. - Ale pogrzeb odbył się w dobrym miejscu, wskazanym przez tamtą rodzina - dodaje, że na tym grobie stoi już nawet pomnik. Zdaniem rodziny, to wcale nie oznacza, że ten mężczyzna rzeczywiście został pod nim pochowany.
 

(GH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%