Zamknij
REKLAMA

Rekrutacja na uczelni trwa. Nowością studia dualne, czyli nauka i praktyka w jednym

10:00, 28.06.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:00, 28.06.2019
Skomentuj

Miesiąc spędzą na uczelni, kolejny miesiąc na stażu w zakładzie pracy - studia dualne to nowość w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. - Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom studentów - nie ukrywa Anna Włodarczyk, rzecznik prasowa uczelni.

Studia dualne to nowoczesny model nauki połączony ze zdobywaniem doświadczenia w zawodzie. Studenci automatyki i robotyki na specjalności automatyzacja i utrzymanie ruchu oraz metalurgii na specjalności zaawansowanych technik wytwarzania będą mogli skorzystać jednocześnie z opcji nauki i pracy. - Miesiąc spędzą na uczelni, kolejny miesiąc na stażu. I taki schemat rozpocznie się od drugiego semestru, potrwa do końca, przez trzy lata studiów - dodaje.

Głogowska uczelnia oferuje studentom staże w KGHM - w hutach miedzi w Głogowie i Legnicy, czy w Centrum Badań Jakości. A ponadto m.in. w Sitechu i Famabie.

Nabór na studia rozpoczął się i pierwszy potrwa do 19 lipca. Potem będzie kolejny - do 25 września. Chętnych nie brakuje.

- Studia dualne to niejedyne nowości na naszej uczelni. Kolejne to specjalność multimedia i projektowanie graficzne na nowych mediach oraz innowacyjny program kształcenia przyszłych nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych na studiach magisterskich - informuje Włodarczyk.

A studenci pielęgniarstwa nadal będą mogli skorzystać z oferty stypendium i doskonalenia praktyki w Miedziowym Centrum Zdrowia i głogowskim szpitalu.
MK

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%