Zamknij

Miliony do rozdania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Komisja wyłoniła 46 projektów

09:46, 20.09.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:04, 20.09.2019
Skomentuj

W tym roku wpłynęło aż 50 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego z czego zakwalifikowanych zostało 46. To więcej niż przed rokiem, kiedy było ich 37. Do wykorzystania jest 2,5 mln zł.

- Projekty były badane przez zespół powołany do ich oceny - mówił podczas konferencji prasowej (20.09.) prezydent Rafael Rokaszewicz. - Dotyczą wszystkich obszarów - osiedlowych i ogólnomiejskich - dodawał.

Coraz aktywniejsi są mieszkańcy osiedla Kopernik. Przed dwoma lat nie było żadnego wniosku z tego osiedla, przed rokiem tylko jeden teraz już cztery. Tradycyjnie przeważają projekty związane z placami zabaw, chodnikami, zagospodarowaniem podwórek.

Głosować można m.in. na budowę parkingu dla samochodów wzdłuż płotu Rodzinnych Ogrodów Działkowych Relaks w Głogowie, zagospodarowanie podwórka przy placu Tysiąclecia, oświetlenie cmentarza przy ul. Legnickiej, przebudowę placu zabaw przy przedszkolu nr 21, budowę zatok postojowych przy ul. Budowlanych, montaż ławek dla matek karmiących z przewijakami dla dzieci i wiele innych. Wszystkie projekty z opisami można znaleźć na stronie: obywatel.glogow.pl.

A głosowanie rozpocznie się w poniedziałek (30.09.) i potrwa prawie miesiąc, bo do piątku (25.10.). Swój głos można oddać wrzucając go do urny w miejskim ratuszu, w biurze obsługi mieszkańca wRobotniczej, Perseusza i Mieszka. Ponadto drogą elektroniczną na stronie internetowej budżetu (przyp. red. obywatel.glogow.pl). Ogłoszenie wyników na początku listopada (8.11.). Zwycięskie projekty będą realizowane w kolejnym roku.
MK

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%