Zamknij

Mie(dź) rodzinę - szukają rodzin zastępczych dla 40 dzieci. Także w powiecie głogowskim

13:29, 13.01.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:29, 13.01.2020
Skomentuj

"Mie(dź) rodzinę" to kampania społeczna, której celem jest zmiana wizerunku rodzicielstwa zastępczego na terenie LGOM, a przede wszystkim zwiększenie liczby zgłoszeń kandydatów na rodziców zastępczych.

W powiatach: głogowskim, legnickim, mieście Legnicy, lubińskim i polkowickim, według dostępnych danych, w pieczy instytucjonalnej przebywa około 300 dzieci. Około 40 z nich to dzieci poniżej 7 roku, życia, to dla nich w pierwszej kolejności trzeba znaleźć rodziców zastępczych.

Bohaterami kampanii są prawdziwe rodziny zastępcze z Zagłębia Miedziowego. I tak jak każdy biologiczny rodzic, rodzic zastępczy zapamiętuje z dzieciństwa dziecka wiele zdarzeń, które się wydarzyły po raz pierwszy - pierwsze spojrzenie, pierwsze kroki, pierwszy uśmiech, pierwsze wakacje, pierwsze sukcesy, czy wreszcie pierwsze wspólne urodziny, które w przypadku trafienia do rodziny zastępczej rzadko przypadają w pierwszym roku życia dziecka. I właśnie ten motyw stał się główną inspiracją do powstania wzruszającego spotu kampanii, pt. "Pierwsze u rodziny". Projekt finansuje Fundacja KGHM Polska Miedź.

Dowiedź się więcej: TUTAJ.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%