Zamknij

Czy to już wiosna? Jeszcze zimy nie było, a już zakwitły drzewka owocowe

14:28, 21.01.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:28, 21.01.2020
Skomentuj

Okna w mieście jeszcze błyskają świątecznymi lampkami na choinkach i futrynach, a tu i tam na balkonach kwitną pelargonie. Nie wypuściły nagle kwiatów, zwyczajnie - nie było powodu, żeby przestać. Na drzewkach pod oknami pękają pąki. Więcej anomalii przyrodniczych widać pod miastem.

- W moim ogródku na brzoskwini i nektarynce pojawiły się liście i pąki kwiatowe - mówi Jan Krzemiński po wizycie na działce w ROD im. Dzieci Głogowskich naprzeciwko os. Kopernik. Dziwi się, bo wypuściły spore liście, choć zwykle najpierw zakwitają, pod koniec maja. - U mnie kwitnie śliwo-morela - ciekawostkę ze swojego ogródka dorzuca Grzegorz Frąckowiak z Turowa, też zaskoczony białym kwieciem na drzewku po połowie stycznia.

Na krzakach róż pęcznieją pączki. - Można przyjąć, że rośliny wyprzedzają nas, ludzi, w ocenie zjawisk potwierdzających ocieplanie się klimatu naszej planety - pan Jan dodaje żartem, że niedługo na działkach pojawią się rośliny bardziej egzotyczne dla naszej strefy klimatycznej. A wszystko ku temu zmierza. Ponoć w lesie pojawiły się grzyby. Portale donoszą o innych przypadkach zakwitania roślin, a to pigwa w Świętokrzyskiem, a to poziomki w Pomorskiem, wiśnia japońska w Szczecinie. Żeby tylko mróz nie ściął.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%