Zamknij
REKLAMA

Aż 107 tys. 200 zł zebrano podczas balu charytatywnego na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Głogowie!

20:03, 02.02.2020 Łukasz Kaźmierczak Aktualizacja: 20:35, 02.02.2020
Skomentuj

I bal "Przyjaciele dla hospicjum" odbył się w sobotni wieczór (1.02.) w zespole pałacowo-parkowym w Bądzowie. Fundacja Hospicjum Głogowskie zaprosił blisko stu znamienitych gości. I jak widać dla idei zbudowania dla głogowian stacjonarnego hospicjum otworzyli nie tylko serca. Dochód z licytacji to ponad 107 tys. zł! Goście balu licytowali ponad 20 przedmiotów. Były to m. in. obrazy, rzeźby, koszulki, piłki czy podarowany przez prezydenta Głogowa wieszak wykonany z deski z okna głogowskiego teatru.

Za najwyższą kwotę, 12,5 tys. zł została kupiona rzeźba żołnierza na koniu autorstwa więźnia z Rawicza. - Jestem całkowicie zaskoczona kwotą, nie sadziłam uda się zebrać aż tyle i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji - mówi dr Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie.

Przypomnijmy, że budowa pierwszego etapu hospicjum ma kosztować 16 mln zł. Miasto przeznacza na ten etap 6 mln zł rozłożone na trzy lata, od 2021 do 2023 r. I szuka możliwości pozyskania środków z zewnątrz, na budowę i finansowanie działalności hospicjum. Wstępne prace mają się rozpocząć w tym roku. Ważny jest każdy datek, każda wpłata i odpis 1 proc. w formularzu PIT.

RED

(Łukasz Kaźmierczak)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%