Zamknij

Piotr Trempała: Wypłaty? Dodatki? Pracownicy KGHM nie powinni mieć żadnych obaw

13:54, 14.04.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:54, 14.04.2020
Skomentuj

- Pracownicy KGHM nie powinni mieć żadnych obaw - przekonuje Piotr Trempała, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Dołowych KGHM. Ale niestety mają, bo jak piszą nam, obawiają się o swoje wynagrodzenia oraz dodatki.

"Ciągle słyszymy, że KGHM kupuje i pomaga w zakupie środków ochrony osobistej całej Polsce. Kiedy inni przebywają w domach i mogą liczyć na pomoc państwa, górnicy nadal zjeżdżają pod ziemię i pracują. Ryzykują każdego dnia swoje życie, bo to niebezpieczna praca, a teraz jeszcze w czasie koronawirusa przecież to dodatkowe zagrożenie. Jakoś nikt im nie współczuje" - napisał do nas Czytelnik.

Zdaniem przewodniczącego pracownicy KGHM - ani górnicy, ani też hutnicy - z powodu epidemii nie mogą liczyć na kolejne dodatki. Ale też powinni być świadomi tego, że gdy wszędzie mówi się o obniżkach wynagrodzeń i cięciach, to oni mają pewność, że gwarantowane pieniądze po prostu dostaną.

- Jest coś takiego jak Układ Zbiorowy Pracy z którego wynika m.in. wysokość wypłacanych zysków i innych dodatków. On jest ustalony na podstawie zysków za ubiegły rok oraz zaakceptowany przez władze KGHM. Co będzie w przyszłym roku? Czy zyski będą wyższe lub niższe? Tego na ten moment nikt nie jest w stanie przewidzieć. Cena miedzi na razie poszła w dół - dodaje.

Przypomnijmy, że KGHM angażuje się w pomoc w związku z zagrożeniem koronawirusem. Produkuje m.in. środki dezynfekujące dla szpitali, urzędów i firm. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%