Zamknij
REKLAMA

Pracownikom szpitala wykonano 74 testy na koronawirusa

10:36, 30.04.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:36, 30.04.2020
Skomentuj

Do tej pory, dzięki wsparciu Fundacji TVN "Nie jesteś sam" pracownikom Głogowskiego Szpitala Powiatowego wykonano 74 testy na obecność koronawirusa. - Wszystkie były ujemne - informuje nas Ewa Todorov, rzecznik prasowa szpitala.

W pierwszej kolejności testy wykonano lekarzom, ratownikom i personelowi Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Ale także w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym oraz oddziałach m.in. wewnętrznym, czy ginekologicznym - wymienia.

To nie koniec, bo dla naszego szpitala przewidziano 200 takich testów. - W najbliższym czasie zostaną pobrane kolejne wymazy - zapowiada Todorov. Ujemne wyniki to dobra wiadomość. - Pracownicy szpitala są na pierwszej linii zagrożenia. Takie wyniki na pewno zapewniają spokój. Pamiętajmy, że szpital w odpowiedni sposób dba o bezpieczeństwo pracowników. Oni są zabezpieczeni oczywiście chociażby w środki ochrony osobistej - dodaje.

Szpitalowi pomagają nie tylko samorządy powiatowe i miejskie, ale co ważne również głogowianie. Akcji charytatywnych nie brakuje. Każdego dnia dociera tam pomoc w postaci m.in. kombinezonów, płynów dezynfekcyjnych i maseczek - dziś (30.04.) dla pacjentek oddziału ginekologicznego dostarczy je Fundacja Owoc Głogu.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%