Zamknij

Dzieci wróciły do szkół. Nauczyciele po testach na koronawirusa

10:26, 18.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:26, 18.01.2021
Skomentuj

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia najmłodsze dzieci, czyli z klas 1-3, wróciły do szkół. Za nimi kilka tygodni spędzonych w domach, więc radość była duża. W Szkole Podstawowej nr 2 przy al. Wolności spotkaliśmy panią Kingę, która odprowadzała syna na lekcje - Potrzebują kontaktu z rówieśnikami - podkreślała.

Bo jej zdaniem zdalna nauka nie sprawdza się na dłuższą metę. - Jak to wyglądało? Dziecko siedziało przed telefonem komórkowym kilka godzin dziennie. Czasami zawiódł program, czasami internet - trzeba było dokupić jeszcze jego limity - opowiadała.

Krystyna Mikołajczyk, wicedyrektor tej szkoły, wylicza, że dziś (18.01.) w szkole pojawiło się niemal 100 proc. dzieci. - Brakuje pojedynczych dzieci - informuje, że grupy wiekowe wchodzą innymi wejściami do budynku. Każda z dziesięciu klas ma też w różnym czasie przerwy. Wszystko po to, aby uczniowie mieli ze sobą jak najmniejszy kontakt. Ponadto na terenie szkoły obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. A także dezynfekcja dłoni.

Nauczycielom wykonano też testy na koronawirusa. Jeden odmówił. - Na dziewięciu nauczycieli jeden ma wynik pozytywny. To nauczyciel wychowania fizycznego - dodaje. Ten nauczyciel został skierowany na kwarantannę, pozostali pojawili się w szkole. I mają nadzieję, że jak najszybciej zostaną zaszczepieni przeciwko COVID 19. Choć być może tak się właśnie stanie dopiero w drugim kwartale br. Chcieliby normalnie pracować ze wszystkimi klasami, bo jak zaznacza wicedyrektor Mikołajczyk, nauka stacjonarna to po prostu więcej korzyści dla dzieci i młodzieży. Kiedy wróci normalność?
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%