Zamknij

Jest szczepionka na COVID 19. W DPS czekali na nią kilka miesięcy

12:50, 21.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:50, 21.01.2021
Skomentuj

- Rozpoczęliśmy szczepienia przeciwko koronawirusowi - potwierdza Dariusz Wojtkowiak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Głogowie. Szczepionka dotarła kilka dni później niż planowano. Najpierw skorzystają z niej podopieczni, później pracownicy.

Chęć zaszczepienia się wyraziło 110 z 123 podopiecznych DPS-u. Wśród pracowników na liście znalazło się 78 osób - oni muszą poczekać na szczepionkę do najbliższej soboty (23.01.) i udać się w tym celu do Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Podopieczni szczepieni są tutaj na miejscu. Korzystają z mobilnego punktu.

Pielęgniarka Brygida Kruszyńska opowiadała, że samo szczepienie trwa dosłownie kilka sekund. Nie jest bolesne. - Dziś zaszczepimy 70 osób. Szczepienia są ważne, aby wstrzymać dalsze zachorowania - nie ukrywała zachęcając jednocześnie do akcji szczepień.

Szczepienie podopiecznych trzeba oczywiście ponowić, bo zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, każdy musi przyjąć podwójną dawkę. - I tak się stanie za około 28 dni, czyli za cztery tygodnie - zapowiadała Kruszyńska.

Wielu z podopiecznych, właśnie w szczepionce, widzi szansę na powrót do normalności. - Od marca nie wychodzą z DPS-u i nie widują się ze swoimi bliskimi. A to ważne także dla ich zdrowia psychicznego - zaznacza dyrektor Wojtkowiak.

Niestety w DPS nie udało się jesienią uniknąć koronawirusa. Kilku podopiecznych i pracowników przeszło chorobę. Dwóch podopiecznych zmarło. Mieli choroby współistniejące.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%